17:31 | 22.10.13 | Նորություններ | 4990
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է հատուկ կարիքներ ունեցող, ծնողազուրկ եւ սոցիալապես անապահով ընտանիքներում ապրող առաջին եւ երկրորդ կուրսի ուսանողների «Կրթական հիմնադրամ» նախագիծը: 2010 թվականից սկսած ընկերությունը վճարում է երեւանյան եւ մարզային բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների 200 ուսանողի ուսման վարձը: Այս տարի նրանց թիվն ավելացել է եւս հարյուրով:
Կրթաթոշակային այս աննախադեպ նախագիծը նպատակ ունի ուսուցման ամբողջ ժամանակահատվածում ուսման վարձը հատուցելով` կրթությունը հասանելի դարձնել խոցելի խմբերում ընդգրկված այդ ուսանողներին: Այս նախագիծը նրանց կքաջալերի նոր գիտելիքներ ձեռքբերելու եւ հմտությունները կատարելագործելու հարցում, ինչպես նաեւ կօգնի բարելավել սոցիալական եւ հոգեբանական վիճակը:
«Այս նախաձեռնությունն իրականացվում է խոցելի խմբերում ընդգրկված երիտասարդներին մասնագիտական գիտելիքներ եւ հմտություններ տրամադրելու եւ այդ կերպ` նաեւ երկրում աղքատությունը հաղթահարելու նպատակով: Խոշոր բիզնեսի կողմից ուսանողների ուսման վարձի վճարումը մշակույթ է, որը մենք սերմանում ենք Հայաստանում: Սա երկրի զարգացման մեջ առավել նշանակալի ներդրումներից է, եւ մենք վստահ ենք, որ ապագայում հպարտ կլինենք այդ ուսանողների ձեռքբերումներով»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:31 | 22.10.13 | News | 4631
VivaCell-MTS continues the Education Fund project for the 1st and 2nd year students who are in special needs, orphans and who live in dire economic conditions. Since 2010 the company has been covering the tuition fees of 200 students from the higher institutions of Yerevan and the regions. This year VivaCell-MTS has added 100 more students.
This unique scholarship aims at providing these students with a supported access to university education by covering their educational fees during the whole period of their study. It will help boost their educational attainment and improve their social and psychological conditions.
“This project is being implemented as a part of our efforts to help our country eradicate poverty by giving our upcoming generations the opportunity to gain professional knowledge and skills. Covering tuition fees is a culture we instill in Armenia. We are sure we will be proud of most of these students because of their achievements, and this is the one of the most significant investments in the development of the country,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.