13:44 | 24.12.13 | Նորություններ | 5238
Ուսումնասիրության համաձայն, Orange-ի ցանցը լավագույնն է սմարթֆոններով բջջային ինտերնետից օգտվելու համար
P3 գերմանական աուդիտորական ընկերության կողմից Հայաստանում եւ եվրոպական մի շարք այլ երկրներում կատարված միջազգային ուսումնասիրության արդյունքներով, 3G ինտերնետից սմարթֆոններով օգտվելու արագության չափանիշով Օրանժ Արմենիայի 3G+ ցանցն առաջինն է Հայաստանի օպերատորների եւ առաջին անգամ՝ նաեւ Եվրոպական երկրներում Orange-ի մասնաճյուղերի շարքում:
Այս մասին հաղորդում է Օրանժ Արմենիայի մամուլի ծառայությունը:
Ուսումնասիրության ընթացքում գնահատվել են մի շարք չափանիշներ. մուտքը վեբ կայքեր՝ ներառյալ YouTube-ի գլխավոր էջ, տեսանյութերի դիտումն ինտերնետով, էլեկտրոնային հաղորդագրությունների առաքում ու ստացում, ֆայլերի վերբեռնումն ու ներբեռնումը եւ այլն:
«Հայաստանում եւ անգամ Orange-ի եվրոպական մասնաճյուղերի շարքում առաջինը ճանաչվելը մեզ համար կարծես ամանորյա նվեր լինի, որը պարգեւատրում է մեր աշխատակիցների ջանքերը», - ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Հայաստանում փորձարկումներն իրականացվել են 2013թ. հոկտեմբերի 23-ից նոյեմբերի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում Երեւան, Գյումրի, Վանաձոր եւ Էջմիածին քաղաքներում: Փորձարկումներն իրականացվել են նշված քաղաքների կենտրոններում, գործարար ու առեւտրային շրջաններում եւ արվարձաններում:

13:44 | 24.12.13 | Новости | 5157
Согласно результатам международного исследования немецкой аудиторской компании P3 в Армении и ряде европейских странах, по критерии скорости 3G интернет-доступа посредством смартфонов сеть Orange Armenia 3G+ является лидером среди армянских операторов, а также среди филиалов Orange в европейских странах.
Об этом сообщила пресс-служба Orange Armenia.
В ходе исследования оценивались несколько критериев: посещение веб-сайтов, включая главную страницу YouTube, скрининг видео по интернету, отправка и получение электронных сообщений, загрузка и скачивание файлов и так далее.
«Признание первенства в Армении и даже среди европейских филиалов для нас как новогодний подарок, который вознаграждает усилия наших ситрудников», - сказал гендиректор Orange Armenia Франсис Желибтер.
В Армении испытания были проведены с 23 октября по 7 ноября в городах Ереван, Гюмри, Ванадзор и Эчмиадзин. Они проводились в центрах данных городов, в деловых и коммерческих районах и пригородах.