14:42 | 11.03.14 | Նորություններ | 4304
ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) եւ Բրիտանական խորհուրդը հայտարարում են Հայաստանի մարզերում Բրիտանական ֆիլմերի 12-րդ փառատոնի մեկնարկի մասին:
2013 թվականի մարտ ամսվա ընթացքում Գավառի, Գորիսի եւ Գյումրիի բնակիչները կարող են ծանոթանալ բրիտանացի կինոգործիչների վերջին տարիների լավագույն աշխատանքների հետ:
«ԱրմենՏել» ընկերության սոցիալական պատասխանատվության հիմնական նպատակն է իրականացնել այնպիսի ծրագրեր, որոնք կնպաստեն մարզերի հավասարաչափ զարգացմանը եւ կդարձնեն կյանքն ավելի լավը»,- ասել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Մարտի 5-ից 7-ը ֆիլմերը ցուցադրվել են Գավառում, մարտի 10-ից ցուցադրությունների շարքն սկսվել է արդեն Գորիսում: Փառատոնի վերջին կանգառը կլինի Գյումրիում, ուր ֆիլմերը կցուցադրվեն մարտի 14-ից 16-ը: Բոլոր ցուցադրությունների մուտքն ազատ է:

14:42 | 11.03.14 | Новости | 4279
В течение марта 2014 года жители Гавара, Гориса и Гюмри могут ознакомиться с лучшими работами деятелей британского киноискусства.
«Основной целью корпоративной социальной ответственности компании «АрменТел» является осуществление таких программ, которые окажут содействие равномерному развитию регионов и сделают жизнь лучше. Мы придаем большое значение тому, чтобы молодежь в регионах также имела возможность приобщиться к британскому киноискусству, так как это поможет расширить творческие горизонты талантливой армянской молодежи и посодействует развитию отечественного киноискусства», — сказал генеральный директор компании «АрменТел» Андрей Пятахин.
5-7 марта показы прошли в Гаваре, а с 10 марта начались показы в Горисе. Последней остановкой Фестиваля станет Гюмри, где сеансы пройдут с 14 по 16 марта. Вход на все показы свободный.
Фестиваль британских фильмов в этом году посвящен теме интеграции  в общество людей с особыми потребностями. Главным спонсором фестиваля является компания «АрменТел».