15:25 | 14.03.14 | Նորություններ | 5019
Մարտի 14-ին Նորք-Մարաշ համայնքի թիվ 157 հիմնական դպրոցում Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը եւ դպրոցի տնօրեն Նարինե Միրզոյանը հանդիսավոր բացեցին ընկերության կողմից վերանորոգված եւ կահավորված համակարգչային դասարանը:
Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը իր խոսքում նշեց, որ համակարգչային դասարանի վերանորոգումն ու կահավորումը իրականացվել է գլխավորապես այն նպատակով, որ աշակերտներին հնարավորություն տրվի ստացած գիտելիքների միջոցով նպաստել Հայաստանի զարգացմանն ու առաջընթացին:
«Հուսով եմ, որ դպրոցի ուսուցիչները ճիշտ կուղղորդեն երեխաներին՝ համակարգչային դասարանն ինքնազարգացման եւ հայրենիքի առաջխաղացման նպատակով օգտագործելու համար»,- նշել է Հայկ Եսայանը:
Սա Յուքոմի վերանորոգած եւ վերազինած թվով 8-րդ համակարգչային դասարանն է Երեւան քաղաքում: Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանի եւ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի միջեւ կնքված «Համաձայնության հուշագրի» համաձայն՝ Ucom ընկերությունը պատրաստակամություն է հայտնել վերանորոգել 15 երեւանյան դպրոցների համակարգչային սենյակները:

On March 14, Ucom Director Hayk Yesayan and Director of N 157 Yerevan School in Nork-Marash Narine Mirzoyan opened the computer classroom fully repaired and equipped by the company.
Ucom Director Hayk Yesayan said that the main goal of repairing and equipping the classroom is to give students an opportunity to contribute to Armenia’s development and progress through their knowledge.
“I hope school teachers will guide the schoolchildren to use the computer classroom for self-development and their motherland’s progress”, Hayk Yesayan stated.
It’s the 8th classroom repaired and re-equipped by Ucom. Based on the “Agreement Memorandum” signed by Ucom Director Hayk Yesayan and Yerevan Mayor Taron Margaryan Ucom expressed its willingness to repair 15 computer classrooms of 15 Yerevan schools.