17:46 | 17.03.14 | Նորություններ | 3040
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 18-ից կդադարեցվեն «Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան (Պոլիտեխնիկ)» պետական ոչ առեւտրային կազմակերպության ռեկտոր Արա Ավետիսյանի լիազորությունները:
Նման հրաման է արձակել ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:
Հրամանի համաձայն, լուծվելու է 2011 թվականի հուլիսի 25-ին Արա Ավետիսյանի հետ կնքված աշխատանքային պայմանագիրը` իր դիմումի համաձայն:
ՀՀ ԿԳ նախարարի հրամանով դադարեցվել են նաեւ Երեւանի պետական ճարտարապետա-շինարարական համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Հովհաննես Թոքմաջյանի լիազորություններն այդ պաշտոնում եւ նախարարի մեկ այլ հրամանով Հովհաննես Թոքմաջյանի վրա են դրվել Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի (Պոլիտեխնիկ) ռեկտորի պարտականությունները:

17:46 | 17.03.14 | Новости | 3006
Ереван /Медиамакс/. 18 марта будут приостановлены полномочия ректора Государственного инженерного университета Армении (Политехник) Ара Аветисяна.
Указ об этом подписал сегодня министр образования и науки Армении Армен Ашотян.
Согласно указу, на основе собственного заявления Ара Аветисяна будет расторгнут подписанный с ним 25 января 2011 года трудовой договор.
Указом министра приостановлены также полномочия ректора Ереванского государственного инженерно-строительного университета Ованнеса Токмаджяна. Другим указом Армена Ашотяна, на Токмаджяна возложены полномочия ректора Политехнического университета.