13:30 | 18.03.14 | Նորություններ | 4350
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն իր նիստում քննարկել եւ ընդունել է «Արտակարգ պատահարների արագ արձագանքման «911» եւ «112» ծառայության համընդհանուր հասանելիության ապահովման մասին» որոշումը:
Ինչպես հաղորդում է հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունը, որոշմամբ սահմանվել է, որ հանրային էլեկտրոնային հաղորդակցության շարժական կապի յուրաքանչյուր օպերատոր պարտավոր է իր հանրային էլեկտրոնային հաղորդակցության շարժական կապի ծածկույթի սահմաններում անվճար ապահովել իր եւ այլ օպերատորների բաժանորդների հասանելիությունն արտակարգ պատահարների արագ արձագանքման «911» եւ «112» ծառայությանը:
Միաժամանակ, օպերատորները պարտավոր են իրենց գործառնական գրասենյակներում, ինտերնետային կայքերում եւ զանգվածային լրատվամիջոցներով տեղեկացնել իրենց բաժանորդներին նշված ծառայության համընդհանուր հասանելիության վերաբերյալ։

13:30 | 18.03.14 | Новости | 4629
На заседании Комиссии по регулированию общественных услуг Армении было обсуждено и принято решение «Об обеспечении всеобщего доступа к службам «911» и «112» быстрого реагирования МЧС».
Как сообщает пресс-служба Комиссии, решением установлено, что каждый оператор мобильной связи общественной электронной коммуникации обязан в рамках покрытия своей сети бесплатно обеспечить доступ абонентов своей сети и других операторов к службам «911» и «112».
Одновременно, операторы должны в своих операционных офисах, на веб-сайтах и посредством СМИ информировать абонентов о всеобщей доступности данных услуг.