14:41 | 15.04.14 | Նորություններ | 4584
ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն այսօր ասել է, որ շարունակում է ներդրումներ կատարել Հայաստանում 3G ծածկույթի գոտու ընդլայնման ուղղությամբ:
Այսօր ԶԼՄ ներկայացուցիչների հետ ոչ պաշտոնական հանդիպմանը Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ ընկերությունը 3G ծածկույթի գոտու ընդլայնման համար ամեն տարի կատարում է «միլիոնավոր դոլարների» ներդրումներ:
«Տարեցտարի բջջային ինտերնետի պահանջարկն աճում է. մեր հաճախորդները ցանկանում են օգտվել ցանցից` անկախ իրենց գտնվելու վայրից»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը: Նա հավելել է, որ ընկերությունն աշխատում է նաեւ 3G ցանցի տարողունակության բարձրացման ուղղությամբ:

14:41 | 15.04.14 | Новости | 3568
Гендиректор АрменТел Андрей Пятахин сказал сегодня, что компания продолжает осуществлять инвестиции для расширения зоны покрытия 3G в Армении.
Выступая сегодня на неформальной встрече с представителями СМИ, Андрей Пятахин сказал, что компания каждый год инвестирует «миллионы долларов» для расширения зоны покрытия 3G.
«С каждым годом спрос на мобильный интернет растет: наши абоненты хотят пользоваться сетью вне зависимости от своего местонахождения», - сказал Андрей Пятахин. Он добавил, что компания также работает над увеличением емкости 3G-сети.