13:40 | 19.05.14 | Նորություններ | 5338
Orange Armenia ընկերությունը Շարժական կապի հեռախոսահամարների տեղափոխելիության համակարգի (Mobile Number Portability-MNP) գործարկումից հետո, մեկ ամսվա ընթացքում բավականին դրական արդյունքներ է արձանագրել:
Այսօր այս մասին ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը՝ ամփոփելով ապրիլ ամսվա տվյալները :
Նրա խոսքով, ապրիլի 30-ի դրությամբ  Orange-ի ցանց տեղափոխվելու համար ընկերությունը 3307 դիմում է ստացել, որոնցից փաստացի տեղափոխվել է 2575 բաժանորդ: Իսկ Orange-ից այլ ցանցեր են տեղափոխվել 846 բաժանորդներ:
«Ծառայությունը շատ լավ է գործում, առանց որեւէ տեխնիկական խնդրի»,- ասել է Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Նա նաեւ տեղեկացրել է, որ մայիսի 18-ի դրությամբ, Orange-ն իր ցանց տեղափոխվելու 4447 դիմում է ստացել: Փաստացի տեղափոխված բաժանորդների թիվը կհրապարակվի ավելի ուշ: Իսկ Orange-ից այլ ցանցեր տեղափոխվելու համար դիմումների քանակը կազմել է 1500:
«Ողջունելի է այն, որ Հայաստանի մյուս երկու օպերատորները նույնպես տեղեկատվական արշավ են սկսել են MNP-ի վերաբերյալ: Սա կբարձրացնի այս ծառայության վերաբերյալ բաժանորդների տեղեկատվության մակարդակը»,- ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրենը:
«Շտապիր դառնալ Orange» առաջարկի երեք հաղթողներն այսօր iPhone 5C են ստացել ընկերությունից: Ընկերության առաջարկը մեկնարկել էր մարտի 11-ին: Մասնակցելու համար բաժանորդները մինչեւ մարտի 31-ը պետք է գրանցվեին Orange-ի www.1qayl.am հատուկ կայքում եւ ապրիլ ամսվա ընթացքում իրենց համարները Orange-ի ցանց տեղափոխեին:

Orange Armenia reported quite positive results after the launch of mobile number portablity service (MNP) in Armenia.
Orange Armenia CEO Francis Gelibter said this today summing up the results of April.
According to him, as of April 30, the company received 3307 applications on shifting to Orange network and 2575 subscribers really changed to the network. 846 subscribers moved from Orange to other networks.
‘’The service operates very well without any technical issues’’, said Francis Gelibter.
He also said that as of May 18, Orange received 4447 applications on shifting to its network. The number of actual subscribers who moved to Orange network will be published later. There were 1500 applications on moving from Orange to other networks.
"We welcome the fact that 2 other Armenian operators also launched public awareness campaign on MNP. It will enhance the level of awareness on the service among the subscribers’’, said Orange Armenia CEO.
3 winners of ‘’Hurry up to be Orange’’ offer were awarded iPhone 5C by the company. The company’s offer started on March 11. Subscribers should have registered on www.1qayl.am special sites and moved their numbers of Orange network.