13:40 | 19.05.14 | Նորություններ | 5338
Orange Armenia ընկերությունը Շարժական կապի հեռախոսահամարների տեղափոխելիության համակարգի (Mobile Number Portability-MNP) գործարկումից հետո, մեկ ամսվա ընթացքում բավականին դրական արդյունքներ է արձանագրել:
Այսօր այս մասին ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը՝ ամփոփելով ապրիլ ամսվա տվյալները :
Նրա խոսքով, ապրիլի 30-ի դրությամբ  Orange-ի ցանց տեղափոխվելու համար ընկերությունը 3307 դիմում է ստացել, որոնցից փաստացի տեղափոխվել է 2575 բաժանորդ: Իսկ Orange-ից այլ ցանցեր են տեղափոխվել 846 բաժանորդներ:
«Ծառայությունը շատ լավ է գործում, առանց որեւէ տեխնիկական խնդրի»,- ասել է Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Նա նաեւ տեղեկացրել է, որ մայիսի 18-ի դրությամբ, Orange-ն իր ցանց տեղափոխվելու 4447 դիմում է ստացել: Փաստացի տեղափոխված բաժանորդների թիվը կհրապարակվի ավելի ուշ: Իսկ Orange-ից այլ ցանցեր տեղափոխվելու համար դիմումների քանակը կազմել է 1500:
«Ողջունելի է այն, որ Հայաստանի մյուս երկու օպերատորները նույնպես տեղեկատվական արշավ են սկսել են MNP-ի վերաբերյալ: Սա կբարձրացնի այս ծառայության վերաբերյալ բաժանորդների տեղեկատվության մակարդակը»,- ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրենը:
«Շտապիր դառնալ Orange» առաջարկի երեք հաղթողներն այսօր iPhone 5C են ստացել ընկերությունից: Ընկերության առաջարկը մեկնարկել էր մարտի 11-ին: Մասնակցելու համար բաժանորդները մինչեւ մարտի 31-ը պետք է գրանցվեին Orange-ի www.1qayl.am հատուկ կայքում եւ ապրիլ ամսվա ընթացքում իրենց համարները Orange-ի ցանց տեղափոխեին:

13:40 | 19.05.14 | Новости | 5330
Компания Orange Armenia зафиксировала довольно положительные результаты в течение месяца после запуска Системы переносимости мобильных номеров (Mobile Number Portability-MNP).
Об этом сегодня сказал гендиректор компании Orange Armenia Франсис Желибтер, подводя итоги за апрель.
По его словам, по состоянию на 30 апреля компания получила 3307 заявок на перемещение в сеть Orange, из которых были перемещены 2575 абонентов. А из Orange в другие сети перешли 846 абонентов.
«Услуга работает очень хорошо, без какой-либо технической проблемы»,- сказал Франсис Желибтер.
Он сообщил также, что по состоянию на 18 мая Orange получила 4447 заявок о перемещении в сеть компании. Число фактически перемещенных абонентов будет опубликовано позже. А число абонентов, захотевших перейти из Orange в другие сети, составило 1500.
«Хорошо, что два других оператора Армении также начали информационную кампанию по MNP. Это повысит уровень информированности абонентов о данной услуге»,- сказал гендиректор компании Orange Armenia.
3 победителям акции «Торопись стать Orange» компания подарила сегодня iPhone 5C. Предложение компании стартовало 11 марта. Для участия абоненты должны были до 31 марта зарегистрироваться на специальном сайте Orange www.1qayl.am и в течение апреля переместить свои номера в сеть Orange.