18:17 | 15.10.14 | Նորություններ | 4866
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը վերսկսել է բաց դռների օրերը` դպրոցականների եւ ուսանողների համար՝ ընկերությունը հյուրընկալել էր Երեւանի Եղիշե Չարենցի անվան դպրոցի 25 աշակերտներին:
Ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հյուրերին ներկայացրել է բջջային կապի զարգացման պատմությունը, պատմել է բազային կայանների աշխատանքի հիմունքների եւ նրբությունների, բջջային կապից եւ ինտերնետից օգտվելու առավելությունների, ռիսկերի եւ էթիկայի կանոնների մասին:
Աշակերտները լսել են նաեւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ստեղծման պատմությունը, Ռալֆ Յիրիկյանի ուղեկցությամբ շրջել են ընկերության տարածքով եւ ծանոթացել են կոմուտացիոն կենտրոնի, զանգերի կենտրոնի եւ սպասարկման կենտրոնի աշխատանքներին:
«Կարծում եմ, օգտակար կլինի, եթե մենք երիտասարդ սերնդի հետ կիսվենք երկար տարիների գործունեության ընթացքում կուտակած ահռելի փորձով եւ գործնական հմտություններով: Սեփական ուժերով հաջողության հասնելը եւ կատարած սխալների վրա սովորելն, անշուշտ, կարեւոր է, բայց լինում են պահեր, երբ առաջանում է խորհրդատվության եւ ուրիշի փորձին ապավինելու անհրաժեշտություն»,- ասել է նշել Ռալֆ Յիրիկյանը:

18:17 | 15.10.14 | Новости | 4862
ВиваСелл-МТС возобновила дни открытых дверей для учеников и студентов, приняв учеников ереванской школы им. Егише Чаренца.
Гендиректор компании Ральф Йирикян представил гостям историю развития мобильной связи, рассказал об основах и нюансах работы базовых станций, правилах этики, рисках и преимуществах использования мобильной связи и интернета.
Ученики услышали также историю создания ВиваСелл-МТС, в сопровождении Ральфа Йирикяна ознакомились с работой коммутационного центра, call-центра и сервисного центра.
«Думаю, будет полезно, если мы поделимся с молодым поколением практическими навыками и огромным опытом, накопленным в течение многих лет деятельности. Конечно, важно добиваться успеха собственными силами и учиться на собственных ошибках, но есть моменты, когда возникает необходимость полагаться на советы и опыт других»,- отметил Ральф Йирикян.