12:52 | 24.02.15 | Նորություններ | 5239
Beeline-ը հայտարարում է բջջային կապի հաշիվների վճարման եւ համարների արգելափակման ժամկետների փոփոխության մասին հետվճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդների համար:
«2015թ. մարտից Beeline-ը հետվճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդների հաշիվները կներկայացնի ավելի շուտ` գրեթե ամսվա սկզբին: Այս ամենն արվում է այն նպատակով, որպեսզի մենք հաշիվների վճարման օրերին կարողանանք նվազագույնի հասցնել հերթերի թիվը վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում։ Նախորդ ամսվա համար վճարման հաշիվը նախապես ստանալով՝ հետվճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդները կկարողանան ավելի շուտ մարել դրանք, ինչն ավելի արագ եւ հարմար կդարձնի սպասարկումը մեր գրասենյակներում»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
2015թ. մարտից սկսած՝ բջջային ծառայությունների մատուցման դիմաց նախորդ ամսվա հաշիվը կներկայացվի ընթացիկ ամսվա 2-ից սկսած: Այդ հաշիվը ենթակա է վճարման մինչեւ ընթացիկ ամսվա 15-ը: Եթե այդ ընթացքում վճարում չի իրականացվում, ապա տվյալ ամսվա 19-ից ելքային զանգերն արգելափակվում են: Մինչեւ տվյալ ամսվա 22-ը հաշիվը չմարելու դեպքում կապն ամբողջովին արգելափակվում է, իսկ 3 ամսվա ընթացքում չվճարելու դեպքում բաժանորդի հետ պայմանագիրը լուծարվում է: Հաշիվը վճարելու դեպքում հեռախոսահամարն ապաարգելափակվում է։

12:52 | 24.02.15 | Новости | 5236
Beeline объявляет об изменении сроков оплаты счетов и блокировки номеров мобильной связи абонентов постоплатной системы расчетов.
«Начиная с марта 2015 года, Beeline будет выставлять счета абонентам постоплатной системы расчетов раньше, практически в самом начале месяца. Этим мы стараемся минимизировать количество очередей в наших офисах в привычные дни оплаты счетов. Фактически, раньше получив информацию о счете за предыдущий месяц, абоненты постоплатной системы расчетов смогут раньше погасить их, что сделает обслуживание в наших офисах быстрее и еще удобнее»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Начиная с 1 марта 2015 года, счет за услуги мобильной связи за предыдущий месяц будет выставлен, начиная со 2-го числа текущего месяца. Этот счет подлежит оплате до 15-го числа текущего месяца. Если в течение этого времени оплата не произведена,  исходящие звонки будут заблокированы 19-го числа. При не оплате счета до 22-го числа, связь полностью блокируется, а при отсутствии оплаты, в течение 3-х месяцев, договор с абонентом расторгается. При оплате, заблокированная связь будет восстановлена.