16:59 | 20.03.15 | Նորություններ | 4778
Beeline–ը, Բրիտանական խորհուրդը եւ Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը հայտարարում են Արմավիրի մարզում Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնի մեկնարկի մասին։
Մարտի 20-24-ը Արմավիրի մշակույթի պալատում կցուցադրվի Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի 3 ֆիլմ: Բոլոր ցուցադրությունների մուտքն ազատ է: Արմավիրում փառատոնի բացումը տեղի կունենա «Անտեսանելի կինը» ֆիլմով։
«Աջակցելով Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի անցկացմանը՝ մենք ոչ միայն նպաստում ենք լավագույն ֆիլմերի ցուցադրմանը, այլեւ փորձում ենք երեխաներին ծանոթացնել այլ երկրների մշակույթին եւ համաշխարհային ճանաչում ունեցող կինոարվեստի գործերին։ Անչափ կարեւորում եմ այն հանգամանքը, որ այս ֆիլմերը ցուցադրվում են նաեւ մարզերում։ Հայաստանի տարբեր շրջաններում ես հանդիպել եմ բազմաթիվ տաղանդավոր երեխաների եւ համոզված եմ, որ այս ֆիլմերի ցուցադրությունից հետո էլ ավելի կընդլայնվի նրանց մտահորիզոնը եւ կզարգանա ստեղծագործական ոգին, իսկ Beeline-ըը կօգնի երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Սա հրաշալի հնարավորություն է ծանոթանալու բրիտանական լավագույն ֆիլմերին: Հատկանշական է, որ ֆիլմերը ներկայացնում են մարդկանց կյանքն ու հույզերը, նրանց առօրյան ու ապրումները, այսպիսով` վերստեղծելով տարբեր դարերի, ինչպես նաեւ ժամանակակից Բրիտանիայի նկարագիրը»,- ասել է Բրիտանական խորհրդի Արվեստի ծրագրերի ղեկավար Նարեկ Թովմասյանը։
Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնը Երեւանում մեկնարկել էր փետրվարի 14-ին, իսկ մարզերում՝ մարտի 5-ին։ Փառատոնի ընթացքում ցուցադրվել են «Նմանակման խաղ», «Բելը», «Անտեսանելի կինը», «Հնարավորություններն անսահման են», «X+Y», «Վիրունգա», «Սերն ամենն է» եւ «Երեկոն կինոթատրոնում 1914-ին» բրիտանական ֆիլմերը։ Երեւանյան եւ մինչ այսօր կայացած մարզային ցուցադրություններին մասնակցել է ավելի քան 7.500 հանդիսատես:

16:59 | 20.03.15 | Новости | 4719
Beeline, Британский Совет в Армении и Посольство Великобритании в Армении объявляют о старте 13-го Фестиваля британских фильмов в Армавире.
На церемонии, прошедшей во Дворце Культуры города Армавир, с приветственной речью выступили Генеральный Директор Beeline в Армении Андрей Пятахин и Руководитель художественных программ представительства Британского Совета в Армении Нарек Товмасян.
В период с 20 по 24-е марта во Дворце Культуры Армавира будут показаны 3 фильма Фестиваля британских фильмов. Вход на все сеансы – бесплатный. Открытие фестиваля пройдет показом фильма «Невидимая женщина».
«Поддерживая проведение Фестиваля британских фильмов, мы не только содействуем показу лучших фильмов, но и пытаемся познакомить детей с культурой других стран и со всемирно известными работами кинематографии. Для меня особо важным является то обстоятельство, что в марзах тоже идут показы фильмов. В разных областях Армении я встречался со многими талантливыми детьми и уверен, что после показа этих фильмов их  кругозор будет расширяться, творческий дух будет развиваться, а Beeline поможет изменить их жизнь к лучшему», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Это чудесная возможность познакомится с лучшими британскими фильмами. Примечательно, что фильмы представляют жизнь и чувства людей, их повседневную жизнь и переживания, таким образом, воссоздавая облик Британии ныне и в разные века», – сказал Руководитель художественных программ представительства Британского Совета в Армении Нарек Товмасян.
Организатором 13-го Фестиваля британских фильмов являются Британский Совет и Посольство Великобритании. Генеральным спонсором фестиваля выступает Beeline. Фестивалю содействует Министерство Культуры РА.
Отметим, что 13-ий Фестиваль британских фильмов в Ереване стартовал 14-ого февраля, а в марзах – 5-ого марта. В рамках фестиваля были показаны британские фильмы «Игра в имитацию», «Белль», «Невидимая женщина», «Возможности безграничны», «X+Y», «Вирунга» и «Реальная любовь» и «Вечер в кинотеатре в 1914 году». Показы в Ереване и в марзах посетили более 7500 зрителей.