16:41 | 03.04.15 | Նորություններ | 6459
Beeline-ը հայտարարում է, որ որոշում է կայացվել ընկերության ֆինանսական տնօրենի պաշտոնում նշանակել Դինա Նուրպեիսովային:
Այս պաշտոնում նա կփոխարինի Կարեն Կարապետյանին, որը որոշում է կայացրել շարունակել կարիերան այլ ընկերությունում:
Դինա Նուրպեիսովան 3 տարի շարունակ աշխատել է որպես ֆինանսական տնօրեն Ղազախստանում Beeline-ի դուստր ընկերությունում, որտեղ նա պատասխանատու է եղել ֆինանսատնտեսական ղեկավարման համար:
«Ողջունում եմ Դինային մեր ընկերությունում եւ մաղթում նրան ու ֆինասնական տնօրինության ամբողջ թիմին հաջողություններ աշխատանքում եւ նպատակների իրագործում: Ֆինանսական գործառնության պրոֆեսիոնալ ղեկավարումը եւ ֆինանսական գործընթացների գրագետ կազմակերպումը բաժանորդների հավատարության բարձրացմանն ուղղված «Պարզ, հարմար, հաճախորդի համար» ռազմավարության իրագործման կարեւորագույն պայմաններից է»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը՝ մեկնաբանելով նշանակումը:
«Beeline-ի պրոֆեսիոնալ եւ ուժեղ աշխատակազմի հետ մենք կշարունակենք աշխատել մեր դիրքերն ամրապնդելու ուղղությամբ»,- իր հերթին ասել է Դինա Նուրպեիսովան:
Դինա Նուրպեիսովան մասնագիտությամբ ինժեներ-տնտեսագետ է: Ունի ֆինանսական ոլորտի տարբեր ղեկավար պաշտոններում աշխատելու ավելի քան 15 տարվա աշխատանքային փորձ: Նրա ձեռքբերումների թվում են Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) ներդրումների ներգրավման, գործառնական արդյունավետության բարձրացման, ֆինանսական հաշվառման` IFRS-ի վերափոխմանն ուղղված նախագծերի իրագործումը, ինչպես նաեւ իրավաբանական անձանց վերաձեւակերպման գործընթացների կազմակերպումը:

16:41 | 03.04.15 | News | 6469
Beeline announces the appointment of Dina Nurpeisova to the post of the company’s Financial Director.
She will replace Karen Karapetyan in the post. The latter decided to pursue his career in another company.
Dina Nurpeisova worked as a Financial Director in Beeline’s subsidiary in Kazakhstan where she was responsible for the financial and economic management.
“I welcome Dina in our company and wish her and the whole financial management team good luck in the job and fulfillment of goals. Professional management of financial transactions and correct organization of financial processes is one of the key preconditions for realizing “Simple and Convenient for Customers” strategy aimed at enhancing customer loyalty”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin commenting on the appointment.
“We will continue working with Beeline’s professional and strong staff to strengthen our positions”, Dina Nurpeisova said in her turn.
Dina Nurpeisova is an engineer-economist. She has more than 15 years of work experience in various top management positions. Among her achievements are projects aimed at attracting investments from European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), enhancing effectiveness of transactions and IFRS revision. She also organized corporate restructuring processes.