16:41 | 03.04.15 | Նորություններ | 6459
Beeline-ը հայտարարում է, որ որոշում է կայացվել ընկերության ֆինանսական տնօրենի պաշտոնում նշանակել Դինա Նուրպեիսովային:
Այս պաշտոնում նա կփոխարինի Կարեն Կարապետյանին, որը որոշում է կայացրել շարունակել կարիերան այլ ընկերությունում:
Դինա Նուրպեիսովան 3 տարի շարունակ աշխատել է որպես ֆինանսական տնօրեն Ղազախստանում Beeline-ի դուստր ընկերությունում, որտեղ նա պատասխանատու է եղել ֆինանսատնտեսական ղեկավարման համար:
«Ողջունում եմ Դինային մեր ընկերությունում եւ մաղթում նրան ու ֆինասնական տնօրինության ամբողջ թիմին հաջողություններ աշխատանքում եւ նպատակների իրագործում: Ֆինանսական գործառնության պրոֆեսիոնալ ղեկավարումը եւ ֆինանսական գործընթացների գրագետ կազմակերպումը բաժանորդների հավատարության բարձրացմանն ուղղված «Պարզ, հարմար, հաճախորդի համար» ռազմավարության իրագործման կարեւորագույն պայմաններից է»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը՝ մեկնաբանելով նշանակումը:
«Beeline-ի պրոֆեսիոնալ եւ ուժեղ աշխատակազմի հետ մենք կշարունակենք աշխատել մեր դիրքերն ամրապնդելու ուղղությամբ»,- իր հերթին ասել է Դինա Նուրպեիսովան:
Դինա Նուրպեիսովան մասնագիտությամբ ինժեներ-տնտեսագետ է: Ունի ֆինանսական ոլորտի տարբեր ղեկավար պաշտոններում աշխատելու ավելի քան 15 տարվա աշխատանքային փորձ: Նրա ձեռքբերումների թվում են Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) ներդրումների ներգրավման, գործառնական արդյունավետության բարձրացման, ֆինանսական հաշվառման` IFRS-ի վերափոխմանն ուղղված նախագծերի իրագործումը, ինչպես նաեւ իրավաբանական անձանց վերաձեւակերպման գործընթացների կազմակերպումը:

16:41 | 03.04.15 | Новости | 6412
На этом посту она сменит Карена Карапетяна, который принял решение продолжить свою карьеру в другой компании.
Дина Нурпеисова в течение 3-х лет работала в должности Финансового директора дочерних компаний Beeline в Казахстане и отвечала за их финансово-экономическое управление.
Комментируя назначение, генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин отметил: «Приветствую Дину в нашей компании и желаю ей и всей команде Финансовой дирекции успехов в работе и достижении поставленных целей. Профессиональное управление финансовой функцией и грамотная организация финансовых процессов является одним из главных условий реализации нашей стратегии повышения лояльности абонентов «Просто, удобно, для клиента».
«Я рада возможности поработать с командой Beeline в Армении и возглавить одно из подразделений крупнейшего оператора в стране. Для меня очень интересна работа в компании, которая предоставляет весь спектр услуг телекоммуникаций, и, вместе с профессиональным и сильным коллективом Beeline, мы продолжим работу по укреплению наших позиций»,- отметила Дина Нурпеисова.
Дина Нурпеисова - технологический инженер-экономист. За ее плечами более 15 лет работы на руководящих должностях в сфере финансов. В числе достижений Дины - реализация проектов по привлечению инвестиций Европейского банка реконструкции и развития, проектов по повышению операционной эффективности, трансформация финансовой отчетности на IFRS, а также организация процессов реорганизации юридических лиц.