14:31 | 14.04.15 | Նորություններ | 5113
Ավարտվել է «Դինամո» մարզահամալիրում անցկացվող` Հայաստանի ԶԼՄ-ների միջեւ մինի-ֆուտբոլի 6-րդ մրցաշարը:
Միջոցառման կազմակերպիչն էր Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիան (ԱԹԱ): ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մրցաշարի գլխավոր գործընկերն էր: Միջոցառմանն աջակցել է նաեւ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերությունը:
Եզրափակիչ խաղում հանդիպել են Mediamax լրատվական գործակալության եւ news.am կայքի թիմերը, իսկ երրորդ տեղի համար` slaq.am կայքի եւ «4-րդ իշխանություն» թերթի թիմերը:
Հաղթող` Mediamax գործակալության թիմը պարգեւատրվել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ-2015» գավաթով, մեդալներով եւ պատվոգրերով: Երկրորդ եւ երրոդ տեղեր զբաղեցրած` News.am եւ slaq.am թիմերը եւս ստացել են գավաթներ, պատվոգրեր եւ մեդալներ:
Մրցանակների են արժանացել նաեւ 10 անվանակարգում աչքի ընկած խաղացողները` լավագույն դարպասապահը, պաշտպանը, հարձակվողը, ռմբարկուն, երկրպագուն, խաղացողը, ֆուտբոլի վետերանը, թիմի ղեկավարը, ամենագեղեցիկ գոլի հեղինակը եւ մրցաշարը լավագույնս լուսաբանող լրագրողը:
Փակման արարողությանը ներկա են գտնվել եւ մրցանակակիրներին մրցանակները հանձնել ֆուտբոլի վետերան Սարգիս Հովիվյանը եւ Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիայի նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանը:

14:31 | 14.04.15 | News | 4837
Mediamax and News.am teams met in the final game, and the teams of slaq.am and “Chorrord Ishkhanutyun” played for the third place.
The event was organized by the Association of Foreign Correspondents. VivaCell-MTS was the General Partner of the tournament.
The teams of News.am, slaq.am sites, Public Radio, Public Television, “Avetis” TV, “Mediamax” news agency, “Chorrord Ishkhanutyun” newspaper and “Association of Foreign Correspondents” NGO participated in the tournament.
The winning team – Mediamax, was awarded with “VivaCell-MTS 2015” cup, medals and diplomas. The teams of News.am and slaq.am who won the second and third places also received cups, certificates and medals. 10 distinguished players - best goalkeeper, best full-back, best forward, author of the most beautiful goal, the most respectful player of the competition, the captain of the best team, the best reporter covering competition, and the best fan - were also awarded with prizes.
The Chairman of the Association of Foreign Correspondents Tigran Hovhannisyan and one of Armenian football's all-time top scorers, honored athlete and coach Sarkis Hovivyan handed the prizes to the winners. The address of the RA Sport and Youth Affairs Minister G. Kazarian was read to the participants.