18:40 | 27.04.15 | Նորություններ | 3867
Ամերիկյան Reddit սոցիալական լրատվական կայքի համահիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Ալեքսիս Օհանյանն ապրիլի 26-ին այցելել է «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի (COAF)՝ վերջերս վերանորոգած Հացիկի դպրոց:
Ինչպես նշել են հիմնադրամում, Ալեքսիս Օհանյանն այցելել է նաեւ Քարակերտի դպրոցը, որտեղ քննարկմանը միացել են Լեռնագոգ եւ Արտենի գյուղերի անգլախոս աշակերտները:
Պատմելով իր հաջողությունների մասին՝ Ալեքսիս Օհանյանն աշակերտների հետ քննարկել է, թե ինչպիսին են նրանք տեսնում Հայաստանում իրենց ապագան եւ գյուղական համայնքի զարգացումը:
Նա նաեւ կիսվել է իր փորձով եւ խորհուրդներ տվել՝ ինտերնետը որպես ինքնազարգացման լավագույն գործիք օգտագործելու վերաբերյալ:
Ալեքսիս Օհանյանի ուղեւորության վերջին կանգառը եղել է Երվանդաշատ գյուղը, որտեղ նա տեսել է հայ-թուրքական սահմանը եւ Արաքս գետը:

18:40 | 27.04.15 | News | 3863
Co-founder and executive chairman of Reddit – American social news website Alexis Ohanian visited newly renovated school by Children of Armenia Fund (COAF) located in Hatsik, Armenia on April 26.
Alexis Ohanian also visited the school at the village of Karakert, where English-speaking students from Lernagog, Arteni joined the discussion.
Sharing his story of success Ohanian has discussed with the children on their future as they see it, perspectives of community development.
He also shared his personal experience and giving advice on the use of internet in personal growth.
Yervandashat was the last stop on Alexis Ohanian’s tour, where he saw Armenian-Turkish border, Araks River.