14:53 | 17.06.15 | Նորություններ | 4797
«Beeline ինտերնետ» ծառայությունը հասանելի է Երեւանի Ավան, Նոր Նորք, Քանաքեռ-Զեյթուն եւ Հարավ-Արեւմտյան թաղամաս վարչական շրջաններում:
Ավան եւ Նոր Նորք համայնքների երկու շենքում, որտեղ «Beeline ինտերնետ» ծառայությանը միացել են ամենամեծ թվով բաժանորդներ, Beeline-ը եւ ImYerevan.com պորտալը բարեկարգել եւ նկարազարդել են շքամուտքերը: Ծրագիրը ստացել է «Երեւանյան շքամուտքեր» Street Art անվանումը:
«Beeline-ի օպտիկամանրաթելային ինտերնետն արագորեն զարգանում է, եւ մենք այժմ ակտիվորեն աշխատում ենք Երեւանի բոլոր շրջաններում այն գործարկելու ուղղությամբ: Կարճ ժամանակահատվածում հազարավոր բաժանորդներ նախապատվություն տվեցին Beeline-ի օպտիկամանրաթելային ինտերնետին, եւ ընկերությունը որոշեց անակնկալ մատուցել իր բաժանորդներին: Մենք նկարազարդեցինք եւ բարեկարգեցինք բնակելի շենքերի շքամուտքերը եւ նախատեսում ենք շարունակել այս ծրագիրը այն շրջաններում եւ այն շենքերում, որոնց բնակիչները կընտրեն մեր ընկերության որակյալ գերարագ օպտիկամանրաթելային ինտերնետը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Շքամուտքերի ձեւավորման նկարազարդումների պատրաստման համար օգտագործվել են հայ մուլտիպլիկատոր Ռոբերտ Սահակյանցի գեղարվեստական մոտիվները, ինչպես նաեւ քաղաքի պատմական եւ տեխնոլոգիական զարգացման գաղափարը:

14:53 | 17.06.15 | News | 4828
Beeline Internet service is available in the administrative districts of Avan, Nor Nork, Kanaker-Zeytun and Harav-Arevmtyan in Yerevan.
Beeline and ImYerevan.com have renovated and covered with illustrations the entrances of two buildings in Avan and Nor Nork, which recorded the most number of subscribers who connected to Beeline Internet service. The project is known as “Yerevan Entrances” Street Art.
“Beeline’s fiber-optic Internet grows rapidly, and we are now working actively to launch it in all districts in Yerevan. Within a short period of time thousands of subscribers preferred Beeline fiber-optic Internet and the company decided to make a surprise for its subscribers. We painted and renovated the entrances of residential buildings and are going to continue this project in the districts and buildings the residents of which will opt for the high-speed fiber-optic Internet,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The artistic motifs of Armenian animator Robert Sahakyants as well as the idea of the city’s historic and technological development were used to design the illustrations that would decorate the entrances.