15:17 | 14.07.15 | Նորություններ | 5213
Beeline-ը եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամը հայտարարում են, որ այս տարի ընդլայնվել են «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակները:
Մասնավորապես՝ կբացվեն ներառական կրթության անկյուններ Հայաստանի տարբեր մարզերում, կհիմնվի հաջողակների ակումբ Երեւանում, ինչպես նաեւ կմշակվի երեխաների տրամաբանությունը զարգացնող խաղ հավելված։
«Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրով նախատեսվում է Արագածոտնի եւ Վայոցի Ձորի 4 կրթական հաստատությունում ստեղծել երեխաների զարգացման Beeline անկյուններ, ինչպես նաեւ իրականացնել ներառական կրթության զարգացմանն ուղղված միջոցառումներ:
«Մենք կարեւորում ենք Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ հաջող համագործակցությունը եւ հավատացած ենք, որ այս ծրագիրը, ինչպես եւ նախորդները, նույնպես կօգնի երեխաներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Հատուկ կարիքներով երեխաների համար համապատասխան ուսումնական պայմանների ապահովումը եւ նոր տեխնոլոգիաների կիրառումը, հաջողակների ակումբի, ինչպես նաեւ զարգացնող տրամաբանական խաղ հավելվածի ստեղծումը հնարավորություն կընձեռեն երեխաներին եւ երիտասարդներին նորովի բացահայտել եւ զարգացնել իրենց ներուժը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

15:17 | 14.07.15 | News | 5247
Beeline and the Child Development Foundation have announced that the scope of “Knowledge for the Sake of Prosperity” program was expanded this year.
In particular, inclusive education corners will be opened in various regions in Armenia, a leaders club will be established in Yerevan and a game app developing children’s logic will be developed.
“Knowledge for the Sake of Prosperity” program is going to open Beeline child development corners in four educational institutions in Aragatsotn and Vayots Dzor regions as well as to carry out activities aimed at the development of inclusive education.
“We attach importance to cooperation with the Child Development Foundation and are convinced that just like the previous programs, this one as well will help children make a difference in their lives. Relevant conditions of education for children with special needs, employment of new technologies, establishment of the leaders’ club and the game app developing the logic will grant children and the young a chance to discover their potential from a different angle and develop it,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.