17:38 | 22.07.15 | Նորություններ | 5892
Այսօր Ռոստելեկոմը Հայաստանում՝ ի դեմս ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ՓԲԸ-ի, փոխըմբռնման եւ համագործակցության հուշագիր է ստորագրել Աբովյան քաղաքի համայնքի հետ։
Ռոստելեկոմում նշել են, որ հուշագիրը նպատակ ունի զարգացնելու քաղաքային համայնքի ենթակառուցվածքները, ապահովելու շրջակա միջավայրի պահպանության եւ Աբովյան քաղաքի կենսամակարդակի բարձրացման հիմնախնդիրները։
Մասնավորապես, Ռոստելեկոմի կողմից կբարեկարգվեն ու անճար WiFi ցանցով կապահովվեն համայնքային զբոսայգիները, նախատեսվում է հետագայում ընդլայնել համագործակցությունը՝ ի նպաստ համայնքի բնակչության բարեկեցության ապահովման։
Ռոստելեկոմում հիշեցրել են, որ 2014-ից անվճար ինտերնետ կապով են ապահովված Աբովյան քաղաքի յոթ նախակրթարաններ, գեղարվեստի, երաժշտական եւ շախմատի դպրոցները, սպորտի եւ մշակույթի համալիր կենտրոնը, համայնքային գրադարանը, մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնը, ՍբՀովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու եւ ընկերության գրասենյակների հարակից տարածքները։
Աբովյանի նորանշանակ քաղաքապետ Վահանգն Գեւորգյանը նշել է, որ մեծապես կարեւորում է մասնավոր հատվածի հետ համագործակցությունը, եւ ընկերությունների ներգրավվածությունը համայնքի զարգացման գործում էապես կնպաստի տեղի ենթակառուցվածքների զարգացմանը։
Ռոստելեկոմի հայաստանյան ղեկավար Հայկ Ֆարամազյանն ասել է, որ Աբովյան քաղաքում է տեղակայնված Ռոստելեկոմի գլխամասային գրասենյակը, եւ նմանօրինակ աշխատանքները նպաստավոր պայմաններ են ստեղծում նաեւ ընկերության համար։
Ռոստելեկոմը նման նախագծեր է իրականացնում նաեւ Երեւանի, Կապանի, Վանաձորի եւ Դիլիջանի քաղաքապետարանների հետ։

17:38 | 22.07.15 | News | 5928
Rostelecom as represented by GNC-Alfa CJSC in Armenia has today signed a memorandum of understanding and cooperation with Abovyan community.
Rostelecom has noted that the memorandum is aimed at developing the infrastructures of the urban community, ensuring the environment protection and enhancing living standards in Abovyan town.
In particular, Rostelecom will renovate and provide with Wi Fi the public parks in the town. The cooperation for the sake of ensuring prosperity of the community’s people is going to be expanded.
Rostelecom has recalled that since 2014, they have provided free internet to 7 primary schools, arts, music and chess schools, sports and cultural center, the public library, the creative junior center, adjacent areas of Saint Hovhannes Mkrtich Church and the company’s offices.
Newly appointed Mayor of Abovyan Vahagn Gevorgyan has noted that he attaches considerable importance to the cooperation with the private sector and the involvement of the companies in the development of communities will dramatically contribute to development of infrastructures.
Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan has said that the head office of Rostelecom is located in Rostelecom and such works create beneficial conditions for the company as well.
Rostelecom is implementing such projects in cooperation with Yerevan, Kapan, Vanadzor and Dilijan Mayor’s Offices as well.