15:23 | 26.10.15 | Նորություններ | 7000
Beeline-ն անցկացրել է մեկօրյա ուսուցողական դասընթաց «ՎիմպելԿոմ»-ի կազմակերպած Eurasia Mobile Challenge միջազգային մրցույթի հայաստանյան փուլի մասնակիցների համար։
Eurasia Mobile Challenge մրցույթն իրականացվում է Make your Mark գլոբալ ռազմավարության շրջանակում եւ նպատակ ունի աջակցել երիտասարդներին իրականություն դարձնել իրենց գաղափարները՝ օգտագործելով թվային տեխնոլոգիաները։
Թվային տեխնոլոգիաների վերաբերյալ զեկույցով հանդես է եկել նաեւ Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Eurasia Mobile Challenge մրցույթի հայաստանյան փուլը շարունակվում է, եւ մենք ուրախ ենք այստեղ տեսնել նորարարական թարմ գաղափարներ ունեցող այսքան մեծ թվով երիտասարդներ: Այսօրվա դասընթացը ոչ միայն հնարավորություն է տալիս մասնակիցներին կատարելագործելու իրենց գաղափարները, այլ նաեւ փորձի փոխանակման յուրատեսակ հարթակ է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի մասնագետների համար: Ես ինքս մեծ բավականություն ստացա ներկայացման ընթացքում մասնակիցների հետ շփումից եւ կարող եմ վստահությամբ նշել, որ մրցույթի շնորհիվ մեզ հաջողվել է նույն հարկի տակ հավաքել այն երիտասարդներին, ում ձեռքերում է գտնվում բջջային տեխնոլոգիաների զարգացման ապագան Հայաստանում եւ ամբողջ աշխարհում»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

15:23 | 26.10.15 | Новости | 6706
Beeline организовал однодневный семинар для участников местного этапа конкурса Eurasia Mobile Challenge, организованного компанией «ВымпелКом».
Конкурс Eurasia Mobile Challenge проводится в рамках глобальной стратегии Make your Mark, цель которой – помочь молодежи воплотить свои идеи с использованием цифровых технологий.
С докладом о цифровых технологиях выступил также генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Армянский этап конкурса Eurasia Mobile Challenge продолжается, и мы рады видеть здесь так много молодых людей со свежими инновационными идеями. Сегодняшний семинар не только позволяет участникам усовершенствовать свои идеи, но и является своеобразной платформой для обмена опытом среди специалистов области информационных технологий. Я сам получил большое удовольствие от общения с участниками в ходе презентации и могу с уверенностью отметить, что благодаря этому конкурсу нам удалось собрать вместе молодых людей, в чьих руках находится будущее технологическое развитие Армении и всего мира», - сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.