16:38 | 11.11.15 | Նորություններ | 6194
Beeline-ը՝ Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ համատեղ, «Beeline երեխաների զարգացման անկյուններ» է բացել Վայոց Ձորի Եղեգնաձոր քաղաքի թիվ 2 հիմնական դպրոցում եւ Վայքի թիվ 1 մանկապարտեզում:
Երեխաների զարգացման անկյունները բացվել են «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակում՝ նպատակ ունենալով խթանել ներառական կրթության զարգացումը Հայաստանի մարզերում եւ Երեւանում:
Ծրագրի շրջանակում ներառական կրթությամբ զբաղվող մասնագետներն անցել են վերապատրաստման բարձրակարգ դասընթացներ եւ խորհրդատվություն: Բացված կենտրոնները զինվել են հատուկ զարգացնող խաղերով եւ գրականությամբ, երեխաներին տրամադրվել են Մանկական զարգացման հիմնադրամի կողմից արտադրված զարգացնող խաղեր։
«Beeline-ը ողջունում եւ կարեւորում է այն ծրագրերի իրականցումը, որոնք օգնում են երեխաներին եւ երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Կրթվելու եւ զարգանալու պայմանները պետք է հավասար լինեն յուրաքանչյուր երեխայի համար, սակայն մենք պետք է մի փոքր ավելի ուշադիր լինենք հատուկ կարիքներով երեխաների հանդեպ։ Համապատասխան ուսումնական պայմանների ապահովումը եւ ներառական կրթության որակի բարձրացումն առանցքային նշանակություն ունեն նրանց մտավոր ներուժի զարգացման գործընթացում»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

16:38 | 11.11.15 | Новости | 6166
Beeline и Фонд детского развития открыли Уголки детского развития Beeline в марзе Вайоц Дзор - в средней школе N2 города Егегнадзор и детском саду N1 города Вайк.
Уголки детского развития открылись в рамках программы «Знание во имя процветания» для поощрения развития инклюзивного образования в Армении.
В рамках программы специалисты, занимающиеся инклюзивным образованием, прошли высококлассные курсы переподготовки и получили необходимые консультации. Открытые центры оснащены специальными развивающими материалами и литературой. Фонд детского развития предоставил детям развивающие игры.
«Beeline приветствует и придает важность осуществлению программ, которые помогают изменить жизнь детей и молодежи к лучшему. Условия для образования и развития должны быть равными для всех детей, однако нам следует уделять немного больше внимания к детям с особыми потребностями. Обеспечение соответствующих условий обучения и повышение качества инклюзивного образования имеют ключевое значение в процессе их интеллектуального развития», - сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.