16:38 | 11.11.15 | Նորություններ | 6194
Beeline-ը՝ Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ համատեղ, «Beeline երեխաների զարգացման անկյուններ» է բացել Վայոց Ձորի Եղեգնաձոր քաղաքի թիվ 2 հիմնական դպրոցում եւ Վայքի թիվ 1 մանկապարտեզում:
Երեխաների զարգացման անկյունները բացվել են «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակում՝ նպատակ ունենալով խթանել ներառական կրթության զարգացումը Հայաստանի մարզերում եւ Երեւանում:
Ծրագրի շրջանակում ներառական կրթությամբ զբաղվող մասնագետներն անցել են վերապատրաստման բարձրակարգ դասընթացներ եւ խորհրդատվություն: Բացված կենտրոնները զինվել են հատուկ զարգացնող խաղերով եւ գրականությամբ, երեխաներին տրամադրվել են Մանկական զարգացման հիմնադրամի կողմից արտադրված զարգացնող խաղեր։
«Beeline-ը ողջունում եւ կարեւորում է այն ծրագրերի իրականցումը, որոնք օգնում են երեխաներին եւ երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Կրթվելու եւ զարգանալու պայմանները պետք է հավասար լինեն յուրաքանչյուր երեխայի համար, սակայն մենք պետք է մի փոքր ավելի ուշադիր լինենք հատուկ կարիքներով երեխաների հանդեպ։ Համապատասխան ուսումնական պայմանների ապահովումը եւ ներառական կրթության որակի բարձրացումն առանցքային նշանակություն ունեն նրանց մտավոր ներուժի զարգացման գործընթացում»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

16:38 | 11.11.15 | News | 6197
Jointly with Child Development Foundation, Beeline opened Beeline Child Development Corners at N2 basic school in Yeghegnadzor town of Vayots Dzor marz and N1 kindergarten in Vayk.
The Corners opened within Knowledge for Prosperity program aiming to boost inclusive education development in Armenian marzes and Yerevan.
Within the program, inclusive education specialists took high-quality trainings and consultations. The opened centers were equipped with special development games and literature, and children were given special toys by the Child Development Foundation.
“Beeline hails and attaches importance to the programs which help children and young people to change their lives for the better. Conditions for education and development should be equal for every child but we should be a bit more attentive to children with special needs. Ensuring relevant educational conditions and enhancing the quality of inclusive education are key in terms of developing their mental potential”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.