16:24 | 08.12.15 | Նորություններ | 4765
Դեկտեմբերի 5-ը Միավորված ազգերի կազմակերպության կողմից հռչակված է կամավորի միջազգային օր, որի շրջանակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ներկայացրել է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում իր իրագործած ծրագրերը:
Նշվել է, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հեռահաղորդակցության միակ օպերատորն է Հայաստանում եւ առաջին ընկերությունը ԱՊՀ տարածաշրջանում, որն իրականացրել է սոցիալական պատասխանատվության ISO 26000 ուղեցույցների հանձնարարականները:
«Անձնական նախաձեռնությամբ եւ ընկերության սոցիալական ներդրումների ծրագրերից անկախ՝ ընկերության աշխատակիցները մասնակցում եւ միջոցներ են տրամադրում կենսական նշանակության ենթակառուցվածքների ստեղծմանն ու հասարակության թիրախային խմբերին օժանդակելուն ուղղված ծրագրերի: Մինչեւ օրս իրագործվածների թվին են պատկանում՝ ծառատունկերը, համակարգչային սենյակների ստեղծումը, գյուղական համայնքներում իրականացվող բնակարանաշինության լայնամասշտաբ ծրագրին մասնակցությունը, Գեղարքունիքի մարզի Վերին Ճամբարակ գյուղի մանկապարտեզում ջեռուցման համակարգի կառուցումը, սահմանամերձ Բերքաբեր գյուղի դպրոցում պաշտպանիչ պատի կառուցումը, Վեդու Սբ Աստվածածին եկեղեցու տարածքում ցանկապատի կառուցումը, եւ այլն»,- ասված է ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում խոսել են նաեւ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի անձնական միջոցներով իրականացված նախաձեռնությունների մասին: Դրանցից են Երեւանի կենդանաբանական այգու տարածքում ՀՀ-ում ներառական առաջին խաղահրապարակի կառուցումը, այգու տարածքում գերարագ Wi-Fi գոտու ընդլայնումն ու օպտիկամանրաթելային ցանցի կառուցումը, Կովկասյան կենսաբազմազանության ապաստարանին մշտադիտարկման նոր սերնդի սարքավորումների տրամադրումը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը աջակցել է նաեւ ջրամատակարարման համակարգի կառուցմանը Լոռու մարզի Չկալով եւ Արագածոտնի մարզի Ուշի գյուղերում:

16:24 | 08.12.15 | News | 4843
December 5 is the International Volunteer Day, as set by the United Nations. On this occasion, VivaCell-MTS presented its corporate social responsibility programs.
It should be noted that the company is the only telecommunications operator in Armenia, and the first company in the CIS, to have implemented ISO 26000 Social responsibility guidelines.
“Guided by their free will, and completely apart from social investment agenda of the Company, its employees have raised funds and engaged in numerous activities aimed at creating key infrastructure or helping target groups of the society. These activities include, but are not limited to the following: participation in the tree-planting activities, creation of computer classes, participation in massive house-building project being implemented in rural communities, installation of a heating system and a water pump for the kindergarten of Verin Chambarak village of Gegharkunik region, building a protective wall next to the school of the borderland village Berkaber, installation of fence around Vedi church, and many more”, the press release notes.
The company also pointed out personal donation of Ralph Yirikian- the establishment of the first inclusive playground in Armenia on the territory of the Yerevan Zoo, implementation of fiber-optical network in the Zoo the area, owing to which high-speed internet access zone in Yerevan Zoo was expanded significantly, and the provision of modern equipment for biodiversity survey to the Caucasus Wildlife Refuge located in Urtsadzor.
VivaCell-MTS General Manager also supported with the construction of water supply network in Chkalov village of Lori region, and Ushi village, Aragatsotn village, and many more.