16:24 | 08.12.15 | Նորություններ | 4765
Դեկտեմբերի 5-ը Միավորված ազգերի կազմակերպության կողմից հռչակված է կամավորի միջազգային օր, որի շրջանակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ներկայացրել է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում իր իրագործած ծրագրերը:
Նշվել է, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հեռահաղորդակցության միակ օպերատորն է Հայաստանում եւ առաջին ընկերությունը ԱՊՀ տարածաշրջանում, որն իրականացրել է սոցիալական պատասխանատվության ISO 26000 ուղեցույցների հանձնարարականները:
«Անձնական նախաձեռնությամբ եւ ընկերության սոցիալական ներդրումների ծրագրերից անկախ՝ ընկերության աշխատակիցները մասնակցում եւ միջոցներ են տրամադրում կենսական նշանակության ենթակառուցվածքների ստեղծմանն ու հասարակության թիրախային խմբերին օժանդակելուն ուղղված ծրագրերի: Մինչեւ օրս իրագործվածների թվին են պատկանում՝ ծառատունկերը, համակարգչային սենյակների ստեղծումը, գյուղական համայնքներում իրականացվող բնակարանաշինության լայնամասշտաբ ծրագրին մասնակցությունը, Գեղարքունիքի մարզի Վերին Ճամբարակ գյուղի մանկապարտեզում ջեռուցման համակարգի կառուցումը, սահմանամերձ Բերքաբեր գյուղի դպրոցում պաշտպանիչ պատի կառուցումը, Վեդու Սբ Աստվածածին եկեղեցու տարածքում ցանկապատի կառուցումը, եւ այլն»,- ասված է ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում խոսել են նաեւ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի անձնական միջոցներով իրականացված նախաձեռնությունների մասին: Դրանցից են Երեւանի կենդանաբանական այգու տարածքում ՀՀ-ում ներառական առաջին խաղահրապարակի կառուցումը, այգու տարածքում գերարագ Wi-Fi գոտու ընդլայնումն ու օպտիկամանրաթելային ցանցի կառուցումը, Կովկասյան կենսաբազմազանության ապաստարանին մշտադիտարկման նոր սերնդի սարքավորումների տրամադրումը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը աջակցել է նաեւ ջրամատակարարման համակարգի կառուցմանը Լոռու մարզի Չկալով եւ Արագածոտնի մարզի Ուշի գյուղերում:

16:24 | 08.12.15 | Новости | 4802
ООН объявил 5 декабря Международным днем волонтеров, и в этот день ВиваСелл-МТС представил свои программы, реализованные в области корпоративной социальной ответственности.
Было отмечено, что ВиваСелл-МТС является единственным телекоммуникационным оператором в Армении и первым в СНГ, который  выполнил инструкции руководства социальной ответственности ISO 26000.
«Сотрудники компании по собственной  инициативе и независимо от социальных инвестиций компании, участвуют и выделяют собственные средства на создание жизненно важных инфраструктур, а также на программы, направленные на поддержку целевых групп общественности. По сей день были осуществлены программы по посадке деревьев, создание компьютерных классов, участие в широкомасштабной программе строительства домов в сельских общинах, установление отопительной системы в детском саду села Верин Чамбарак Гегаркуникского марза, строительство защитной стены в приграничном селе Беркабер, строительство ограды вокруг храма Св. Богоматери в Веди и проч.», - говорится в сообщении, распространенном компанией.
В ВиваСелл-МТС были представлены также программы, осуществленные на личные средства гендиректора ВиваСелл-МТС Ральфа Йирикяна. Среди них строительство первой в Армении инклюзивной игровой площадки на территории Ереванского зоопарка, расширение зоны высокоскоростного Wi-Fi-подключения и установка оптоволоконной сети, предоставление оборудования нового поколения для проведения круглосуточного наблюдения в «Пристанище кавказского биоразнообразия».
Гендиректор ВиваСелл-МТС оказал содействие также строительству системы водоснабжения в селе Чкалов Лорийского марза и селе Уши Арагацотнского марза.