12:01 | 17.12.15 | Նորություններ | exclusive 9703
Հայկական Shadowmatic խաղն ամանորյա տոների կապացությամբ ներկայացրել է խաղի թարմացված տարբերակը (updated version)՝ ավելացնելով տոներին առնչվող 11 նոր մակարդակ (level):
Itel.am-ի հետ զրույցում Triada Studio-ի տեխնիկական տնօրեն Բագրատ Դաբաղյանը նշել է, որ ամանորյա տարբերակում ներկայացված է խաղի նոր սենյակ: Թարմացվել է նաեւ երաժշտությունը:
«Ավելացված մակարդակներով հանդերձ՝ Shadowmatic-ն արդեն 94 մակարդակ ունի: Թարմացվել է նաեւ գրաֆիկական շարժիչը՝ նոր փուլերում ապակյա կամ սառցե օբյեկտների վիզուալացման համար»,- տեղեկացրել է նա:
Հիշեցնենք, որ օրերս Shadowmatic-ը Apple ընկերության կողմից ճանաչվել էր 2015թ. լավագույն հավելված Ճապոնիայում, Չինաստանում, Ռուսաստանում, Հնդկաստանում եւ մի քանի այլ երկրներում:
Այս տարվա հունիսին էլ խաղն արժանացել էր Apple Design Awards մրցանակին:
Երեւակայությունը զարգացնող Shadowmatic 3D փազլային խաղը թողարկվել է 2015թ. հունվարին հայկական համակարգչային գրաֆիկայի շուկայի երկարամյա առաջատար Triada Studio ընկերության կողմից: Խաղը հասանելի է 13 լեզուներով, այդ թվում՝ հայերեն:

12:01 | 17.12.15 | News | exclusive 9743
On New Year holidays, the Armenian Shadowmatic game presented the updated version of the game adding 11 new levels associated with the holiday season.
Talking to Itel.am, Triada Studio’s Technical Director Bagrat Dabaghyan noted that the New Year’s version of the game features a new room; the music has also been modified.
“Taking into account the new levels, Shadowmatic already has 94 levels. The graphic engine for visualization of glass or ice objects on the new levels has also been updated”, he said.
It should be recalled that Shadowmatic was recognized the Best App of 2015 by Apple in Japan, China, India and other countries.
This June, the game got Apple Design Award.
Shadowmatic 3D puzzle game meant for improving imagination was released in January 2015 by leader of Armenian computer graphics market, Triada Studio. The game is available in 13 languages including Armenian.