12:01 | 17.12.15 | Նորություններ | exclusive 9703
Հայկական Shadowmatic խաղն ամանորյա տոների կապացությամբ ներկայացրել է խաղի թարմացված տարբերակը (updated version)՝ ավելացնելով տոներին առնչվող 11 նոր մակարդակ (level):
Itel.am-ի հետ զրույցում Triada Studio-ի տեխնիկական տնօրեն Բագրատ Դաբաղյանը նշել է, որ ամանորյա տարբերակում ներկայացված է խաղի նոր սենյակ: Թարմացվել է նաեւ երաժշտությունը:
«Ավելացված մակարդակներով հանդերձ՝ Shadowmatic-ն արդեն 94 մակարդակ ունի: Թարմացվել է նաեւ գրաֆիկական շարժիչը՝ նոր փուլերում ապակյա կամ սառցե օբյեկտների վիզուալացման համար»,- տեղեկացրել է նա:
Հիշեցնենք, որ օրերս Shadowmatic-ը Apple ընկերության կողմից ճանաչվել էր 2015թ. լավագույն հավելված Ճապոնիայում, Չինաստանում, Ռուսաստանում, Հնդկաստանում եւ մի քանի այլ երկրներում:
Այս տարվա հունիսին էլ խաղն արժանացել էր Apple Design Awards մրցանակին:
Երեւակայությունը զարգացնող Shadowmatic 3D փազլային խաղը թողարկվել է 2015թ. հունվարին հայկական համակարգչային գրաֆիկայի շուկայի երկարամյա առաջատար Triada Studio ընկերության կողմից: Խաղը հասանելի է 13 լեզուներով, այդ թվում՝ հայերեն:

12:01 | 17.12.15 | Новости | exclusive 9710
Армянская игра Shadowmatic  по  случаю новогодних праздников  представила обновленную версию, добавив 11 новых праздничных уровней.
В беседе с Itel.am технический директор Triada Studio Баграт Дабагян отметил, что в новогоднюю версию добавлена новая комната. Обновлено также музыкальное оформление видеоигры.
«Вместе с добавленными уровнями Shadowmatic содержит уже 94 уровня. Обновлен и графический движок – для визуализации стеклянных и ледяных объектов на новых уровнях», - сообщил он.
Напомним, что на днях Shadowmatic был признан компанией Apple лучшей игрой в Японии, Китае, России, Индии и ряде других стран.
В июне этого года игра удостоилась премии Apple Design Awards.
Развивающий воображение 3D-пазл Shadowmatic был выпущен в январе 2015 года многолетним лидером на рынке армянской компьютерной графики – компанией Triada Studio. Игра доступна на 13 языках, в том числе на армянском.