11:18 | 13.01.16 | Հոդվածներ | exclusive 7570
Sphere հայկական ընկերության մասնագետները գործարկել են երկու նոր հավելված, որոնք հասանելի են Google Play-ում:
Tasty Recipes 360-ի միջոցով շատ արագ կարելի է գտնել աշխարհի տարբեր խոհանոցների լավագույն բաղադրատոմսերը, իսկ Funny 360-ի միջոցով՝ ամենազվարճալի տեսանյութերն ու լուսանկարները:
Itel.am-ի հետ զրույցում Sphere-ի տնօրեն Դավիթ Խաչատրյանը նշել է, որ հավելվածների թիրախում իրենց ժամանակը խնայել ցանկացողներն են:
«Ժամանակն ամենակարեւոր բանն է, այդ իսկ պատճառով ստեղծեցինք երկու հավելված, որոնցից առաջինը խնայում է ժամանակն ուտելիք պատրաստելիս, իսկ երկրորդը հնարավորություն է տալիս գտնել ամենազվարճալին հաշված վայրկյանների ընթացքում: Սա ավելի հարմար է, քան օրինակ սոցցանցերի միջոցով նույն բովանդակությամբ առանձին էջեր որոնելը»,- ասել է Դավիթ Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով՝ 2 հավելվածում էլ շուտով ավելացվելու են սոցիալական շփման գործիքներ, որպեսզի մարդիկ կարողանան քննարկել լուսանկարներն ու տեսանյութերը: Եթե հավելվածները սիրվեն, ապա, Դավիթ Խաչատրյանի խոսքով, կպատրաստվեն նաեւ դրանց iOS տարբերակները:
Նշենք, որ Sphere-ի թիմը կազմված է 5 հոգուց:
«Հավելվածների պատրաստումը հնարավորություն տվեց մեր թիմի նոր անդամներին ավելի մեծ ուժերով միանալ մեր հիմնական նախագծի՝ Instahire-ի պատրաստման աշխատանքներին: Ի դեպ, Instahire-ը, որի միջոցով գործատուները կարող են գտնել աշխատակիցներ, «Հեքըթոն [ՅԱՆ] մանկություն 2015» նորարար գաղափարների եւ ծրագրավորման մրցույթի հաղթողներից է»,- հիշեցրել է Դավիթ Խաչատրյանը:

Sphere Armenian company’s specialists launched 2 new apps which are available on Google Play.
Tasty Recipes 360 allows you to quickly find the best recipes of the world cuisines while Funny 360 enables finding the funnies videos and photos.
Talking to Itel.am, Sphere Director Davit Khachatryan noted that the apps are targeted for people who want to save their time.
“Time is the most important thing and that’s why we created these 2 apps: the first saves the time while making food whereas the second allows to find the funniest things in a few seconds. It’s more convenient than finding particular pages on social networks”, said Davit Khachatryan.
According to him, the 2 apps will soon have social communication tools so as people could discuss images and videos. If the apps are liked iOS version will also be developed, according to Davit Khachatryan.
It should be noted that Sphere’s team consists of 5 professionals.
“Development of apps allowed our new team members to join our main project- Instahire- with more efforts. By the way, Instahire which helps employers find employees is one of the winners of Hackathon [YAN] Childhood 2015 contest of innovative ideas and programming”, recalled Davit Khachatryan.