11:02 | 22.04.16 | Նորություններ | 9045
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը հերքել է նախօրեին մամուլում հայտնված հրապարակումները, որոնց համաձայն՝ «‹‹ԱրմենՏել›› ՓԲԸ-ն դատի է տվել առաջնագծում գտնվող զինվորին, պահանջելով 27.820 դրամ»:
Անդրեյ Պյատախինի տարածած ուղերձում ասված է. «Հրապարակումը չի համապատասխանում իրականությանը եւ վարկաբեկում է ընկերության հեղինակությունը։
Դիտարկենք վերոհիշյալ հարցը ներկայացնելով համապատասխան մանրամասներ. ՀՀ քաղաքացի Ալբերտ Կարապետյանը դարձել է մեր բաժանորդը 2015թ. մայիսի 18-ին, երբ նա դեռեւս զինվոր չէր: Հաճախորդի պարտքի ընդհանուր գումարը այս պահի դրությամբ կազմում է 27 272 դրամ, որից 20 000 դրամը`«Արծաթե համարի» արժեքն է: 2015թ. հուլիս ամսից սկսած բաժանորդը դադարել է վճարել կապի ծառայությունների համար, իսկ 2015 թ. օգոստոսին ստացել է առաջին SMS-հաղորդագրությունը պարտքի առկայության եւ վճարման անհրաժեշտության վերաբերյալ ծանուցմամբ: Այնուհետեւ, ընկերությունը 3 անգամ զանգահարել է հաճախորդին եւ 4 անգամ տեղեկացրել SMS-հաղորդագրության միջոցով՝ պարտքի մարման անհրաժեշտության մասին:
Մամուլի հրապարակումներից տեղեկացանք, որ բաժանորդն արդեն 6 ամիս է, ինչ ծառայում է հայոց բանակում, հետեւաբար, պարտքի գոյացման պահին նա դեռեւս զինվոր չէր:
Ամփոփելով` նշեմ, որ այն պահից սկսած, երբ Ալբերտ Կարապետյանը դարձել է մեր բաժանորդը եւ ձեւավորվել է նրա պարտքը, ինչպես նաեւ այն ժամանակահատավածը, երբ գործն ուղարկվել է դատարան, վերջինս դեռ բանակում չէր ծառայում: Ցանկանում եմ ընդգծել, որ մինչ ներկա պահը մենք բաժանորդի կամ նրա հարազատների կողմից խնդրի լուծման խնդրանքով որեւէ գրավոր–դիմում չենք ստացել եւ այդ մասին տեղեկացել ենք միայն ԶԼՄ-ների հրապարակումներից:
Այժմ խոսքս ուղղեմ որոշ ԶԼՄ-ների եւ կայքերի. ցավում եմ, որ մեր եւ մեր երկրի համար այս ծանր ժամանակաշրջանում դուք շահարկում եք այս ցավալի թեման, օգտագործում եք զինվորի անունը ոչ թե իրականում խնդիրը լուծելու, այլ սեփական վարկանիշը եւ կայքի այցելությունների քանակը բարձրացնելու նպատակով:
Խնդրի լուծման իրական ճանապարհ գտնելու եւ մեզ հետ կապ հաստատելու փոխարեն, նրանք «աղ են լցնում ժողովրդի վերքերի վրա», խաղում մեր ընկերության հեղինակության հետ, չեն պարզաբանում մանրամասները եւ նույնիսկ մեկնաբանություն չեն վերցնում երկրորդ կողմից:
Նման մոտեցումը համարում եմ խիստ ոչ պրոֆեսիոնալ եւ ոչ էթիկական։
Այն, ինչ կասեմ այժմ, մինչ այս չենք ներկայացրել հանրությանը, սակայն իրավիճակը ստիպում է: Ես եւ Beeline աշխատակիցները, երկրի համար ծանր պահին համախմբվեցինք եւ, ինչպես ողջ հայ ժողովուրդը, օգնություն ցուցաբերեցինք Արցախի ժողովրդին եւ սահմանի պաշտպաններին: Beeline-ի աշխատակիցները հավաքեցին բավականին նշանակալի գումար, որով գնվեցին առաջին անհրաժեշտության իրեր զինվորերի եւ բանակի համար: Զինվորական գործողությունների արդյունքում զոհվածների տասը ընտանիք ստացան ֆինանսական օգնություն, իսկ ես անձամբ հանդիպեցի ԼՂՀ նախագահի հետ` քննարկելու այն սոցիալական ծրագրերը, որոնք մեր ընկերությունները կիրականացնի ԼՂՀ տարածքում:
Ինչպես արդեն նշեցի, այս ամենը տեղ չէր գտել մամուլում, քանի որ դա չի արվել PR նպատակներով, եւ ցավում եմ, որ կան մարդիկ, ովքեր սեփական PR-ի եւ վարկանիշի բարձրացման համար օգտագործում են իրենց պաշտպանների` զինվորների հանդեպ հայ ժողովրդի տածած զգացմունքները եւ հարգանքը:

11:02 | 22.04.16 | Новости | 9081
Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин опроверг появившиеся вчера в прессе сообщения о том, что «ЗАО «АрменТел» подало в суд на служащего на передовой солдата, требуя у него 27 280 драмов».
В Обращении генерального директора Beeline в Армении говорится: «Публикации не соответствуют действительности и наносят вред репутации компании.
Представим суть вопроса в подробностях. Гражданин Армении Альберт Карапетян стал нашим абонентом 18 мая 2015 года, когда он еще не был солдатом. Общая сумма задолженности клиента составляет чуть более 27 272 драмов, из которых 20 000 – стоимость «Серебряного номера». С июля 2015 года абонент перестал платить за связь, а в августе 2015 года получил первое SMS о наличии долга с уведомлением о необходимости оплаты.
Из публикаций в прессе мы узнали, что абонент служит уже 6 месяцев, следовательно, на момент формирования долга еще не являлся солдатом. Тем не менее, компания 3 раза звонила клиенту и 4 раза извещала его через SMS.
Система компании не позволяет определить абонент является солдатом или нет, и в каком месте служит - на фронте или, например, в Ереване.
Суммируя это, скажу, что начиная с момента, когда Альберт Карапетян стал нашим абонентом, сформировал задолженность, не стал ее оплачивать, и дело было отправлено в суд, Арман Карапетян еще не служил в армии.
Хочу подчеркнуть, что до настоящего момента мы не получали ни одного официального письма от абонента или его родственников с какой-либо информацией об этой проблеме и узнали о ней только из публикаций в СМИ.
Теперь хочу обратиться к некоторым СМИ и сайтам и сказать, что мне очень жаль, что в это тяжелое для нас и для страны время они спекулируют больной темой, используют имя солдата не для того чтобы решить вопрос, а для того чтобы повысить собственный рейтинг и посещаемость.
Вместо того, чтобы найти настоящий способ решения проблемы, связаться с нами и понять как можно его решить, они теребят рану народа, играют с репутацией нашей компании, не вдаются в подробности и даже не берут комментарий у второй стороны.
Считаю такой подход крайне непрофессиональным и неэтичным.
То, что я сейчас скажу, мы не говорили в прессе, но ситуация вынуждает. Я и сотрудники Beeline, в тяжелый для страны момент, сплотились и, как большая часть армянского народа, оказали посильную помощь народу Арцаха и защитникам границы. Сотрудники Beeline собрали очень значительную сумму, на что были приобретены предметы первой необходимости для солдат и армии – продовольствие медикаменты, предметы гигиены и т.д. Десять семей, пострадавших от боевых действий, получили финансовую помощь, а я лично встретился с президентом НКР для обсуждения социальных программ, которые наша компания будет осуществлять на территории НКР.
Как я сказал, этого всего не было в прессе, мы предпочти не использовать даже собственные добрые дела в PR целях и сожалеем, что находятся те, кто для самопиара и рейтингов играет с чувствами и благоговейным отношением армянского народа к своим защитникам - солдатам.