15:33 | 22.09.16 | Նորություններ | 14477
Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) եւ Ucom Հիմնադրամի համագործակցությամբ արդեն երրորդ ամիսն է, ինչ ակնաբուժական աշխատանքներ են կատարվում Սյունիքի մարզում:
Ընթացող աշխատանքներին ծանոթանալու նպատակով Սյունիքի մարզ են այցելել Հայկական ակնաբուժության նախագծի եւ Ucom Հիմնադրամի ղեկավարները:
«Երեք մարզերում այս ծրագիրն իրականացնելուց հետո ոգեշնչված ենք այն մարդկանց արձագանքներից, ում աչքի լույսը վերադարձել է: Ucom Հիմնադրամը ջանք չի խնայի, որպեսզի ծրագիրը շարունակական բնույթ կրի եւ հասանելի լինի Հայաստանի բոլոր մարզերում բնակվող սոցիալապես խոցելի անձանց: Շուտով կայցելենք Արմավիրի մարզ, որի բնակիչները նույնպես հնարավորություն կունենան անվճար օգտվելու ժամանակակից ակնաբուժական ծառայություններից»,- ասել է Ucom Հիմնադրամի տնօրեն Աշոտ Բարսեղյանը:

15:33 | 22.09.16 | News | 14483
Within the frames of cooperation between Armenian Eye Care Project (AECP) and Ucom Foundation, check-ups have been conducted for two months in Syunik marz.
Heads of Armenian Eye Care Project (AECP) and Ucom Foundation visited Syunik to get acquainted with the ongoing work.
“Having implemented the program in different marzes for three months, we are now inspired to receive reviews from people, whose eyesight was finally restored. Ucom Foundation works hard to make this program continuous and available for every socially vulnerable person in different marzes of Armenia. In the nearest future, we will be in Armavir, where people will also have the opportunity to access modern eye care services free of charge,” said Ucom Foundation Director Ashot Barseghyan.
Within the frames of the program, about 1500 adults and 900 school children will have eye check-ups in Syunik marz.