17:31 | 22.09.16 | Նորություններ | 22399
PicsArt-ը հայտարարել է, որ արդեն ունի ավելի քան 80 մլն ամսական ակտիվ օգտատեր եւ այդ առիթով ներկայացրել է հավելվածի թարմացված iOS տարբերակը:
«Մենք բարելավել ենք նկարների խմբագրման փորձը PicsArt-ում՝ վերագործարկված Remix Me գործառույթի օգնությամբ, որն օգնում է գտնել եւ տարածել ձեր ստեղծագործական ներշնչանքը զվարճալի ձեւով: Ձեր ընկերներին զարմացնելու նպատակով էլ ավելացրել ենք Magic Effects-ներ, որոնք արհեստական բանականությամբ են օժտված եւ ձեր լուսանկարները վերածում են արվեստի գործերի»,- նշված է PicsArt-ի պաշտոնական բլոգում:
Magic Effects-ը վերլուծում է լուսանկարները եւ դրանք վերանկարում նոր արտիստիկ ոճով՝ վայրկյանների ընթացքում: Ի տարբերություն այլ՝ արհեստական բնականությամբ օժտված ֆոտո էֆեկտների, Magic Effects-ը կարող է օգտագործել PicsArt-ի 3000-ից ավելի խմբագրման տարբերակները: Գործառույթն աշխատում է նաեւ առանց ինտերնետ կապի:
PicsArt-ը գործարկել է նաեւ Magic Video հավելվածը, որը թույլ է տալիս ցանկացած սովորական տեսանյութ խմբագրել ֆիլտրերի օգնությամբ:
«Սա իր տեսակի մեջ առաջին հավելվածն է, որը հավաքում է արհեստական բանականությամբ օժտված վիդեո էֆեկտներ հեռախոսում, եւ մենք հավատում ենք, որ PicsArt-ի նոր տարբերակով ներկայացնում ենք կրեատիվության նոր մակարդակը, որը ձեզ հասանելի չէր մինչ այժմ»,- նշել են PicsArt-ում:

PicsArt announced that the number of their monthly active users has reached over 80 million, and on that occasion they present a renewed iOS version of the app.
“We’ve improved the social editing experience in PicsArt with a redesigned Remix Me that makes finding and sharing your creative inspirations immersive and fun. And to impress your friends with amazing edits, we’ve added a collection of fully customizable, AI-powered Magic Effects that transform your photos into works of art!” PicsArt official blog informed.
Magic Effects analyze a photo and then redraw it in a new artistic style in just a few seconds. Unlike any other AI-powered photo effects, Magic Effects can be fully customized using the 3,000+ editing features in PicsArt. The effects work without Internet connection as well.
PicsArt also launched Magic Video app, which allows editing of any ordinary video with filters.
“This is the first app of its kind, which combines AI-powered video effects in the phone, and we believe that we present a new level of creativity with PicsArt’s new version, something that hasn’t been done before,” PicsArt noted.