12:51 | 14.10.16 | Նորություններ | 14964
Հայկական ակնաբուժության նախագիծը (ՀԱՆ) եւ Ucom Հիմնադրամը Տեսողության համաշխարհային օրվա կապակցությամբ կազմակերպել են Սպիտակի եւ Իջեւանի մի քանի դպրոցների բարձր դասարանցիների այցելություններ Հայկական ակնաբուժության նախագծի հիմնած մարզային ակնաբուժական կենտրոններ:
«Ուժեղ ենք միասին» կարգախոսի ներքո նման բաց դասեր են անցկացվել նաեւ Երեւանի եւ մարզերի տարբեր դպրոցներում, Երեւանի լսողության խանգարումներ ունեցող երեխաների հատուկ կրթահամալիրում եւ Օրրան բարեգործական հասարակական կազմակերպությունում:
«Այսօր Սպիտակի եւ Իջեւանի ակնաբուժական կենտրոններին տրամադրվեց Ucom-ի շարժական ինտերնետ կապի հնարավորություն, որն ավելի կարագանա մարզերում 4G+ ցանցի ներդրումից հետո: Գերարագ հեռահաղորդակցությունն այսօր առավել կարեւոր է հեռահար վիրաբուժության ներդրման համար, որը թույլ կտա վիրահատություններ իրականացնել ռոբոտիկ սարքավորումների օգնությամբ՝ գտնվելով այլ երկրում կամ մայրցամաքում: Ucom ընկերությունը քաջ գիտակցում է այս մարտահրավերը», - ասել է Ucom հիմնադրամի տնօրեն Աշոտ Բարսեղյանը:

12:51 | 14.10.16 | Новости | 14965
Армянский офтальмологический проект (АОП) и Фонд Ucom по случаю международного дня зрения организовали визит учеников старших классов нескольких школ Спитака и Иджевана в областные офтальмологические центры, основанные АОП.
Подобные открытые уроки под лозунгом «Мы сильны вместе» прошли также в разных школах Еревана и марзов, в специальном образовательном комплексе для детей с нарушениями слуха, а также в благотворительной общественной организации «Орран».
«Сегодня офтальмологическим центрам Спитака и Иджевана была предоставлена возможность пользоваться мобильной интернет-связью Ucom, которая станет еще быстрее после внедрения в марзе сети 4G+. Сверхскоростная телекоммуникация сегодня крайне важна для внедрения дистанционной хирургии, которая позволит врачам проводить операции при помощи роботических устройств из других стран или столицы. Компания Ucom прекрасно осознает эти вызовы», - сказал директор Фонда Ucom Ашот Барсегян.