14:58 | 19.10.16 | Նորություններ | exclusive 10806
Հոկտեմբերի 28-29-ը ՀՀ ԿԲ Դիլիջանի ուսումնա-հետազոտական կենտրոնում կկայանա FinTech ձեւաչափի առաջին հաքաթոնը՝ Fintegration-ը, որի նպատակն է միավորել ֆինանսական ծառայությունները եւ թվային տեխնոլոգիաները:
Itel.am-ի հետ զրույցում «Մայքրոսոֆթ»-ի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Լիանա Կորկոտյանը նշել է, որ հաքաթոնը կազմակերպել են «Մայքրոսոֆթ Հայաստանը» եւ «Դոմ Դանիել» ընկերությունը ՝ ՀՀ Կենտրոնական բանկի եւ  «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա»-ի հետ համատեղ:
Մասնակցության հայտը հասանելի է այստեղ: Գրանցման վերջնաժամկետը հոկտեմբերի 24-ն է:
Հաքաթոնին կմասնակցի 25 թիմ, որոնք 18-ժամանոց մարաթոնի ընթացքում կօգտագործեն Microsoft-ի տեխնոլոգիական հարթակները՝ մշակելով նորարար լուծումներ ապագայի հաշվապահական, բանկային եւ ֆինանսական ծառայությունների ոլորտների համար:
Հաքաթոնին կմասնակցեն տեղական եւ միջազգային փորձագետներ, որոնք կաշխատեն թիմերի հետ բիզնես եւ տեխնոլոգիական ուղղություններով՝ հոկտեմբերի 25-27-ը՝ Երեւանում, ապա՝ Դիլիջանում՝ հաքաթոնի ժամանակ:
Միջոցառման ավարտին թիմերը հանդես կգան 4-5-րոպեանոց ներկայացումներով, ինչին կհաջորդի մրցանակաբաշխությունը:
Մրցանակները շնորհվելու են 3 անվանակարգում՝ «Պարզապես լավագույնը» (610 հազ. դրամ), «Տեխնոլոգիական առաջընթաց» (377 հազ. դրամ) եւ «Իսկապես արտիստիկ» (233 հազ. դրամ):

14:58 | 19.10.16 | News | exclusive 10775
On October28-29, Dilijan Training and Research Center will host the first FinTech hackaton in Armenia – Fintegration, which aims at uniting financial services and digital technology.
Microsoft Armenia Country Manager Liana Korkotyan told Itel.am that the hackathon is organized jointly by Microsoft Armenia and Dom-Daniel in cooperation with Central Bank of Armenia and Nasdaq OMX.
Applications for admission are available here. Registration deadline is October 24.
25 participating teams will use Microsoft’s technology platforms to develop innovative solutions for future accounting, banking and finance sectors in an 18-hour marathon.
The hackathon is open for local and international experts, who will train the teams on business and technology on 25-27 October in Yerevan and during the hackathon in Dilijan.
At the end of the event the teams will pitch their hacks in 4-5 minute presentations, which will be followed by an award ceremony.
The prizes will be given in three categories: Simply the Best (AMD 610,000), Technological Breakthrough (AMD 377,000), and Truly Artistic (AMD 233,000).