13:10 | 27.10.16 | Նորություններ | 13111
Ucom ընկերության կողմից ստեղծված եւ ԻԴՐԱՄ-ի օժանդակությամբ գործարկված U!Pay վիրտուալ դրամապանակի հավելվածն արդեն հասանելի է App Store-ից եւ Play Store-ից անվճար ներբեռնման համար:
U!Pay-ը օգտագործողին հնարավորություն է ընձեռում վճարումներ կատարել ոչ միայն Ucom-ի ֆիքսված եւ շարժական ծառայությունների համար, այլեւ իրականացնել կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարումներ, հարկերի եւ տուրքերի, ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարումներ անմիջապես սմարթֆոնից, անկախ գտնվելու վայրից:
Ծրագիր մուտք գործելու համար անհրաժեշտ է մեկ անգամ գրանցվել U!Pay համակարգում, իսկ վճարումներ իրականացնելու համար անհրաժեշտ է լիցքավորել վիրտուալ դրամապանակը հասանելի միջոցներից որեւէ մեկով:
U!Pay հաշվին հնարավոր է կցել ՀՀ բանկերի կողմից թողարկված մինչեւ 10 հատ ArCa, MASTERCARD եւ VISA քարտեր եւ ավտոմատ կերպով համալրել U!Pay դրամապանակի հաշիվը, կամ վճարումներ կատարել՝ ընտրելով կցված քարտերից որեւէ մեկը որպես վճարման միջոց:
Կցված բանկային քարտերի տվյալները պահպանվում են ԱրՔա համակարգում, որն ունի PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) վճարային քարտերի տվյալների պահպանման անվտանգության միջազգային հավաստագիր:

13:10 | 27.10.16 | Новости | 13149
Созданный компанией Ucom при поддержке компании ИДРАМ виртуальный кошелек U!Pay уже доступен для скачивания из App Store и Play Store. Скачать его можно бесплатно.
U!Pay позволяет пользователям оплачивать не только услуги фиксированной и мобильной связи Ucom, но и осуществлять коммунальные платежи, выплаты по кредитам, оплачивать налоги и сборы, а также штрафы дорожной полиции непосредственно со смартфона, вне зависимости от места нахождения.
Для входа в программу нужно лишь единожды зарегистрироваться в системе U!Pay, а для реализации платежей нужно пополнить виртуальный кошелек при помощи одного из доступных средств. К счету U!Pay можно прикрепить до 10 карт ArCa, MASTERCARD и VISA, выпущенных банками РА, и автоматически пополнять счет кошелька U!Pay, либо осуществлять платежи, выбрав одну из прикрепленных карт в качестве средства оплаты.
Данные прикрепленных карт сохраняются в системе АрКа, которая имеет международный сертификат безопасного хранения данных платежных карт - PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard).