16:56 | 11.11.16 | Նորություններ | 14208
ՎիմպելԿոմը (NASDAQ:VIP) այսօր կհնչեցնի փակման զանգը NASDAQ–ում՝ նշագծելով 20 տարի առաջ այն օրը, երբ բաժնետոմսերն առաջին անգամ շրջանառվեցին Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում։
ՎիմպելԿոմի բաժնետոմսերը, մինչեւ փոխանցվելը NASDAQ, առաջին անգամ շրջանառվել են Նյու Յորքի ֆոնդային բորսայում 1996թ.:
Այսօր ՎիմպելԿոմ-ն ավելի քան 200 միլիոն բաժանորդներով հանդիսանում է աշխարհի խոշորագույն հեռահաղորդակցության օպերատորներից մեկը եւ գործում է Եվրոպայի, Եվրասիայի, Աֆրիկայի եւ Ասիայի 14 շուկաներում։
«Սա շատ կարեւոր ուղենիշ է, որով ՎիմպելԿոմ–ն իրոք հպարտանում է։ Նորարարական ոգին, որը հանդիսանում է վերջին 20 տարիների հաջողության հիմնաքարը, շարունակում է առաջնորդել մեզ թվային տեխնոլոգիաների ոլորտում առաջատար դառնալու գործընթացում: Այս շրջադարձային առաջընթացը, որը մենք իրականացրել ենք վերջին 15 ամիսների ընթացքում վկայում է այն մասին, որ մենք ճիշտ ուղու վրա ենք»,- ասել ՎիմպելԿոմ-ի գործադիր գլխավոր տնօրեն Ժան–Իվ Շառլը:
«Այն ձեռնարկատիրական նվիրվածությամբ, որով մենք հիմնեցինք ընկերությունը 24 տարի առաջ, նույն ոգով այսօր ՎիմպելԿոմը «հեղաշրջում» է ողջ արդյունաբերությունն իր հավակնոտ թվային ռազմավարությամբ։ Ամբողջ աշխարհի Առաջատար Տեխնոլոգիական ընկերությունները եւ ձեռներեցներն երազում են, որ իրենց բաժնետոմսերը հրապարակայնորեն շրջանառվեն NASDAQ բորսայում՝ այստեղ Նյու Յորքում։ Մենք հպարտ ենք այսօր այնպես ինչպես այն օրը, երբ առաջին անգամ հնչեցրինք մեր բացման զանգը 20 տարի առաջ։ Մեր աշխատակիցներից յուրաքանչյուրը շարունակաբար աշխատում է փորձելով առաջարկել նորարարական լուծումներ մեր հաճախորդներին բոլոր գլոբալ շուկաներում»,- ասել է ընկերության ամահիմնադիր եւ պատվավոր նախագահ Օգի Ֆաբելան:

16:56 | 11.11.16 | Новости | 14187
ВымпелКом (NASDAQ:VIP) объявит закрытие торгового дня NASDAQ, отметив тем самым 20-летие открытия листинга в Соединенных Штатах Америки.
Акции ВымпелКом, перед переходом на биржу NASDAQ, впервые были представлены на Нью-Йоркской фондовой бирже в 1996 году.
Сегодня ВымпелКом является одним из ведущих мировых телекоммуникационных и технологических компаний с более чем 200 миллионов клиентов на 14 рынках Европы, Евразии, Африки и Азии.
«Это действительно важнейший этап, которым VimpelCom безмерно гордится. Новаторский дух, который еще более укрепил наши успехи последних 20 лет, продолжает вести нас по амбициозному пути к превращению в лидера цифровых технологий. Тот прогресс, которого мы достигли за последние 15 месяцев, наглядно свидетельствует о том, что мы на верном пути», - сказал генеральный директор ВымпелКом Жан-Ив Шарлье.
«C тем же предпринимательским энтузиазмом, с которым мы основали компанию 24 года назад, ВымпелКом переформатирует работу всей индустрии своей амбициозной стратегией цифровой трансформации. Первопроходцы и предприниматели в сфере технологий по всему миру мечтают стать частью котировок индекса NASDAQ здесь, в городе Нью-Йорк. Мы искренне гордимся тем, что 20 лет назад мы появились на этой бирже, и сегодня каждый из наших сотрудников посвящает себя работе над постоянным внедрением инноваций в обслуживании пользователей на всех наших рынках по всему миру», - сказал  соучредитель и почетный председатель компании Оги Фабела.