17:52 | 16.02.17 | Նորություններ | 17422
Ucom ընկերության ղեկավար Հայկ Եսայանն ու Հայաստանի Ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանն այսօր ազդարարել են Ucom համակարգչային եւ ցանցային տեխնոլոգիաների լաբորատորիայի բացումը:
Լաբորատորիան նպատակ ունի նախապատրաստել Ucom ընկերության տեխնիկական անձնակազմը համալրող ապագա մասնագետների:
«Ցանցային տեխնոլոգիաների մասնագետներն այսօր ամենապահանջվածներից են հատկապես հեռահաղորդակցության ոլորտում, ուստի այս նորաբաց համալսարանական լաբորատորիան որոշակի դարբնոց պետք է դառնա բոլոր այն ուսանողների համար, ովքեր մեր ընկերության տեխնիկական անձնակազմում են տեսնում իրենց ապագան: Կրթական այն ծրագիրը, որով ներկայումս առաջնորդվում են Պոլիտեխնիկական համալսարանում, հիմք կհանդիսանա լաբորատորիայում խորացված մասնագիտական գիտելիքներ ստանալու եւ գործնական հմտություններ ձեռք բերելու համար: Այս ամենը կարեւոր նախադրյալ է օրեցօր զարգացող հեռահաղորդակցության ոլորտում աշխատանքի անցնելու համար»,- ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:

17:52 | 16.02.17 | Новости | 17382
Генеральный директор компании Ucom Айк Есаян и ректор Национального политехнического университета Армении Востаник Марухян объявили сегодня об открытии лаборатории компьютерных и сетевых технологий.
Цель лаборатории – подготовка специалистов, которые будут пополнять технический персонал компании Ucom.
«Сегодня специалисты по сетевым технологиям – одни из наиболее востребованных, особенно в области телекоммуникаций. Поэтому эта новая университетская лаборатория должна стать своеобразной кузницей для всех студентов, которые видят свое будущее в составе технического персонала нашей компании. Образовательная программа, которой в настоящее время руководствуется Политехнический университет, станет базой для получения углубленных специальных знаний и практических навыков. Все это создаст предпосылки для работы в развивающейся с каждым днем сфере телекоммуникаций», - сказал гендиректор компании Ucom Айк Есаян.