14:55 | 20.03.17 | Նորություններ | 17150
Ucom-ը տեղեկացնում է, որ մարտին շարժական կապի ծածկույթի ընդլայնման ու արդիականացման նպատակով գործարկել է նոր կայաններ Տավուշի մարզում, ընդ որում՝ այսօր 4G+ ցանցը հասանելի է նաեւ մարզի սահմանամերձ գյուղերում:
Ավարտին են հասցվել կայանների տեղադրման նպատակով իրականացվող շինարարական աշխատանքները եւ ապահովվել է դրանց էլեկտրամատակարարումը: Այս ամենի շնորհիվ Ucom-ի բաժանորդները հնարավորություն են ստանում օգտվելու ոչ միայն շարժական կապի ավելի որակյալ ձայնային ծառայություններից, այլեւ անխափան կերպով եւ առանց ընդհատումների օգտագործելու տարատեսակ OTT ծառայությունների, իսկ մասնավորապես՝ առցանց քարտեզների բոլոր գործառույթները:
«Ucom ընկերությունն այս տարի եւս ներդրումներ է իրականացնում ցանցի արդիականացման եւ ընդլայնման ուղղությամբ: Եթե նախորդ տարվա վերջին 4G+ ցանցը հասանելի էր 55 բնակավայրերում, ապա այս ձնառատ ամիսների ընթացքում իրականացված ինտենսիվ աշխատանքներից հետո այդ թիվը գրեթե կրկնապատկվել է՝ կազմելով 102 բնակավայր, ներառյալ գյուղական համայնքները եւ 16 քաղաք: Հարկ է նշել, որ այսօր Ucom-ի 4G+ ցանցն ամենաընդարձակն է Հայաստանի տարածքում եւ այս տարածումը շարունակական է լինելու: Համաշխարհային փորձից հայտնի է, որ երկրի տնտեսական աճն ուղիղ կապ ունի հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացման հետ», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը:
Ucom-ը նախատեսում է շարժական ցանցի արդիականացումն ավարտին հասցնել 2017թ.՝ ընդգրկելով Հայաստանի տարածքի 85%-ը:

14:55 | 20.03.17 | News | 17139
This March, within the frames of expansion and modernization of the mobile network coverage Ucom launched new stations in the region of Tavush, moreover today 4G+ network is also available in the border villages of the region.
The station construction works are completed and the electricity supply is provided.
Thanks to all these, Ucom subscribers get an opportunity to enjoy not only better quality mobile voice services, but also use the functions of various OTT services and, in particular - the online maps - in an uninterrupted and smooth way.
“This year as well Ucom invests into the modernization and expansion of the network. If by the end of the previous year 4G+ network was available in 55 settlements, then during these snowy months that number has almost doubled, totaling 102 settlements, rural communities and 16 towns inclusive. It should be noted, that today Ucom's 4G+ network is the largest in Armenia and this expansion will be continous. From the world experience it is evident that the economic growth in the country has a direct connection to the development of the telecommunications sector,” - said Hayk Yesayan, Director General at Ucom.
Ucom plans to complete the network modernization in 2017, covering around 85% of the territory of the Republic of Armenia.