14:55 | 20.03.17 | Նորություններ | 17150
Ucom-ը տեղեկացնում է, որ մարտին շարժական կապի ծածկույթի ընդլայնման ու արդիականացման նպատակով գործարկել է նոր կայաններ Տավուշի մարզում, ընդ որում՝ այսօր 4G+ ցանցը հասանելի է նաեւ մարզի սահմանամերձ գյուղերում:
Ավարտին են հասցվել կայանների տեղադրման նպատակով իրականացվող շինարարական աշխատանքները եւ ապահովվել է դրանց էլեկտրամատակարարումը: Այս ամենի շնորհիվ Ucom-ի բաժանորդները հնարավորություն են ստանում օգտվելու ոչ միայն շարժական կապի ավելի որակյալ ձայնային ծառայություններից, այլեւ անխափան կերպով եւ առանց ընդհատումների օգտագործելու տարատեսակ OTT ծառայությունների, իսկ մասնավորապես՝ առցանց քարտեզների բոլոր գործառույթները:
«Ucom ընկերությունն այս տարի եւս ներդրումներ է իրականացնում ցանցի արդիականացման եւ ընդլայնման ուղղությամբ: Եթե նախորդ տարվա վերջին 4G+ ցանցը հասանելի էր 55 բնակավայրերում, ապա այս ձնառատ ամիսների ընթացքում իրականացված ինտենսիվ աշխատանքներից հետո այդ թիվը գրեթե կրկնապատկվել է՝ կազմելով 102 բնակավայր, ներառյալ գյուղական համայնքները եւ 16 քաղաք: Հարկ է նշել, որ այսօր Ucom-ի 4G+ ցանցն ամենաընդարձակն է Հայաստանի տարածքում եւ այս տարածումը շարունակական է լինելու: Համաշխարհային փորձից հայտնի է, որ երկրի տնտեսական աճն ուղիղ կապ ունի հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացման հետ», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը:
Ucom-ը նախատեսում է շարժական ցանցի արդիականացումն ավարտին հասցնել 2017թ.՝ ընդգրկելով Հայաստանի տարածքի 85%-ը:

14:55 | 20.03.17 | Новости | 17090
В марте текущего года с целью расширения и модернизации своей мобильной сети компания Ucom установила новые станции в Тавушской области, причем уже сегодня сеть 4G+ доступна и в приграничных селах региона.
Полностью завершены строительные работы по установке станций, а также обеспечено их электроснабжение. Благодаря всему этому абоненты Ucom получают возможность не только воспользоваться высококачественными голосовыми услугами мобильной связи, но и бесперебойно и беспрерывно использовать все функции различных услуг OTT и сетевых карт, в частности.
«В этом году также компания Ucom инвестирует в модернизацию и расширение сети. Если в конце прошлого года сеть 4G+ была доступна в 55 населенных пунктах, то после интенсивных работ, проведенных в период этих снежных месяцев, эта цифра почти удвоилась, составив 102 населенных пункта, включая сельские общины и 16 городов. Также следует отметить, что на сегодняшний день сеть 4G+ от Ucom является самой обширной на территории Армении, и это расширение будет носить продолжительный характер. Из мирового опыта известно, что экономический рост страны имеет прямое отнопение к развитию области телекоммуникаций», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Ucom планирует завершить модернизацию мобильной сети в 2017 году, охватив около 85% территории Армении.