10:21 | 22.03.17 | Նորություններ | 9984
PicsArt-ը, որն արդեն ունի 400 մլն ներբեռնում եւ ամսական 90 մլն ակտիվ օգտատեր, գործարկել է սթիքերների պատրաստման եւ տարածման գործառույթ:
Ընկերության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ օգտատերերն այժմ հնարավորություն են ստանում ազատ օգտագործման համար սթիքերներ ստեղծել ու կիսվել դրանցով: Սթիքերները կարելի է օգտագործել նկարներ խմբագրելու, ընկերների հետ Remix Chat-ի, ինչպես նաեւ ցանկացած այլ սոցցանցի կամ ծառայության միջոցով շփվելու համար:
Բոլոր սթիքերների հեղինակները նշված են, իսկ սթիքերները խմբավորված են մեկ տեղում՝ հնարավորություն տալով օգտատերերին բացահայտել ընկերների կամ այլ հեղինակների կողմից պատրաստված ամենատարածված սթիքերները:
Յուրաքանչյուր օգտատեր կարող է հասանելի սթիքերները նաեւ խմբագրել՝ օգտվելով, օրինակ, բազվաթիվ «խելացի» Magic Effect-ներից, նկարչական գործիքներից կամ այլ խմբագրման միջոցներից։ Սթիքերները կարելի է պահել անհատական էջում, օգտագործել նկարներ խմբագրելիս ու նկարները մեկնաբանելիս, տարածել դրանք PicsArt-ի Remix չաթի, ինչպես նաեւ Instagram, Facebook, Messenger, WhatsApp-ի կամ այլ սոցիալական ցանցերի ու ծառայությունների միջոցով:
«Սթիքերներն ընդարձակում են օգտատերերի ստեղծագործելու եւ ինքնաարտահայտվելու հնարավորությունները: Երբ մենք թողարկեցինք ճշգրիտ ու հզոր ֆունկցիաներով աշխատող Cutout գործիքը, այն դարձավ ամենաօգտագործվողներից մեկը. այսօր օրական ավելի քան 200 հազար օգտատեր cutout-ով նկարներ եւ կոլաժներ են պատրաստում: Ուստի մենք որոշեցինք զարգացնել cutout-ը՝ խրախուսելով օգտատերերի անհատականությունն ու ստեղծարարությունը, միաժամանակ տրամադրելով սթիքերների ստեղծման, տարածման եւ բացահայտման համար մի շարք հնարավորություններ»,- ասել է PicsArt-ի գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ավոյանը:

PicsArt, a company with 400 mln downloads and 90 mln active users per month, announced the release of community-powered stickers.
According to the announcement by the company, users can make their own custom stickers, discover and share stickers with friends. Stickers can be created, downloaded and remixed in PicsArt and Remix Chat, as well as any other social network or service.
The users will be able to discover trending stickers and stickers made by friends and others in the PicsArt community in the new in-app gallery, where all stickers have attribution to the original creator.
One can download and customize stickers with doodles, artistic AI Magic effects, and more, and save favorite stickers to a private collection for easy access. Stickers can be added to other images and shared with friends via PicsArt’s in-app messaging service Remix Chat, as well as on iMessage, Instagram, Facebook, Messenger, WhatsApp, and other popular social services and networks.
“Stickers broaden how our community can create and express themselves. Ever since we launched our Cutout tool with accurate edge detection it’s been a hugely popular feature - more than 200 000 users make images and collages with it every day. We decided to enhance Cutout with the ability to create crisp, sharable stickers to encourage personalization and creation by providing users with a rich set of tools for making, sharing and discovering stickers,” PicsArt CEO Hovhannes Avoyan said.