12:51 | 02.04.17 | Նորություններ | 17049
Ucom-ն այսօր պարզաբանում է տարածել՝ նշելով, որ ընտրատեղամասերում ընկերության ցանցն աշխատում է անխափան, եւ տեսանկարահանման խնդիրների համար ընկերությունը պատասխանատվություն չի կրում:
Ucom-ում նշել են, որ տեսախցիկների քանակի, տեղադրման, գործարկման եւ տեխնիկական մյուս հարցերը դուրս են ընկերության գործառույթներից եւ ենթակա են պարզաբանման միայն «Ի ԱՅ ՍԻ Տելեկոմ» լիազոր ներկայացուցիչների կողմից:
«Ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրություններին առցանց հետեւելու գործընթացը կազմակերպելու նպատակով վերջին մեկ ամսվա ընթացքում, կապի տեխնոլոգիայի նորագույն միջոցներն օգտագործելով, ընկերությունն իրականացրել է կապի ապահովման հսկայածավալ աշխատանքներ, ինչի արդյունքում ցանցն անխափան կերպով աշխատում է, ու ներկա պահին «Յուքոմ»-ի 250 աշխատակիցներ ուշիուշով հետեւում են կապի սահուն տրամադրման ընթացքին եւ ամեն վայրկյան պատրաստ են արագ արձագանքելու կապի տրամադրման հետ կապված ցանկացած խնդրի։ Ավելին՝ վաղ առավոտից ԿԸՀ առանց որեւէ խնդրի դիտում է առցանց հեռարձակումը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

12:51 | 02.04.17 | Новости | 17051
Ucom распространил сегодня комментарий, отметив, что сеть на избирательных участках работает бесперебойно, и компания не несет ответственности за проблемы с видеонаблюдением.
В Ucom отметили, что вопросы по количеству камер наблюдения, их установке и запуске, а также другие технические детали не входят в зону ответственности компании, и могут быть разъяснены только уполномоченными представителями «И Ай Си Телеком».
«Для организации процесса онлайн-наблюдения за парламентскими выборами в течение последнего месяца компания провела огромную работу по обеспечению связи с использованием новейших технологий, в результате чего сеть работает бесперебойно. В настоящее время 250 сотрудников компании Ucom внимательно следят за обеспечением связи и каждую секунду готовы быстро отреагировать на любые проблемы с подключением. Более того, с раннего утра в ЦИК без каких-либо проблем следят за онлайн-трансляцией», - говорится в сообщении.