12:51 | 02.04.17 | Նորություններ | 17049
Ucom-ն այսօր պարզաբանում է տարածել՝ նշելով, որ ընտրատեղամասերում ընկերության ցանցն աշխատում է անխափան, եւ տեսանկարահանման խնդիրների համար ընկերությունը պատասխանատվություն չի կրում:
Ucom-ում նշել են, որ տեսախցիկների քանակի, տեղադրման, գործարկման եւ տեխնիկական մյուս հարցերը դուրս են ընկերության գործառույթներից եւ ենթակա են պարզաբանման միայն «Ի ԱՅ ՍԻ Տելեկոմ» լիազոր ներկայացուցիչների կողմից:
«Ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրություններին առցանց հետեւելու գործընթացը կազմակերպելու նպատակով վերջին մեկ ամսվա ընթացքում, կապի տեխնոլոգիայի նորագույն միջոցներն օգտագործելով, ընկերությունն իրականացրել է կապի ապահովման հսկայածավալ աշխատանքներ, ինչի արդյունքում ցանցն անխափան կերպով աշխատում է, ու ներկա պահին «Յուքոմ»-ի 250 աշխատակիցներ ուշիուշով հետեւում են կապի սահուն տրամադրման ընթացքին եւ ամեն վայրկյան պատրաստ են արագ արձագանքելու կապի տրամադրման հետ կապված ցանկացած խնդրի։ Ավելին՝ վաղ առավոտից ԿԸՀ առանց որեւէ խնդրի դիտում է առցանց հեռարձակումը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

12:51 | 02.04.17 | News | 17069
Ucom released an explanation today, noting that their connection works smoothly at the polling stations and the company is not responsible for surveillance failures.
Ucom noted that the company does not deal with the number, installation, operation, or technical and other issues of surveillance cameras. The party responsible is EIC Telecom.
“The company implemented huge efforts in organizing the live broadcast of parliamentary elections on April 2, having applied the latest technologies one month prior to the voting day. As a result, the connection works without interruptions. At the moment, 250 Ucom employees carefully follow the smooth provision of connection and are ready to quickly respond to any connection-related issue at a given time. Moreover, the Central Electoral Committee has been watching the live broadcast since early morning with no issues,” the company’s statement reads.