14:00 | 16.06.17 | Նորություններ | 9963
Sevan Startup Summit-ի շրջանակում բոլոր այն ստարտափները, որոնց հիմքում ընկած է գիտական աշխատանք՝ գյուտ, հետազոտություն եւ այլն, կարող են մասնակցել Science Battle-ին եւ հաղթել $2500 մրցանակ։
Մրցույթը կֆինանսավորվի «Հանրային Դիվանագիտություն» բարեգործական ՀԿ-ի կողմից:
2016թ. հաղթող Energy Globe թիմը ներկայացրել էր արեւային էներգիայի նորարար աղբյուր, որով հնարավոր է ստանալ 30% ավելի էներգիա։
«Sevan Startup Summit-ը հրաշալի նախաձեռնություն է, որը հնարավորություն է տալիս բացահայտել նորարարական գաղափարները եւ, հաճախ նաեւ, խթանել դրանց հետագա զարգացմանը։ «Հանրային դիվանագիտություն» բարեգործական ՀԿ-ի տարատեսակ գործունեության հիմքում եւս ընկած են այդ 2 գաղափարները, ուստի հենց այդտեղ էլ խաչվում են մեր առաջնայնությունները։ Իսկ գիտության ոլորտին աջակցությունը մեր կողմից այն ներդրումն է, որը կարող ենք անել մեր երկրի առաջխաղացմանը նպաստելու համար»,- նշել է «Հանրային Դիվանագիտություն» ՀԿ-ի տնօրեն Անժելա Նալբանդյանը:
Science Battle-ը համաժողովի շրջանակում 4-րդ ոլորտային մրցույթն է (Brand Battle)։ Կան նաեւ տուրիստական, գյուղատնտեսական,ինչպես նաեւ սննդի եւ առողջ ապրելակերպի ոլորտում գործող ստարտափների համար նախատեսված մրցույթներ։

All science, innovation and research-oriented startups can participate in Science Battle within Sevan Startup Summit 2017 and win USD 2500 prize.
Public Diplomacy NGO will finance Science Battle.
The winner of 2016 Energy Globe introduced spherical solution to solar energy production, allowing to increases energy efficiency of photovoltaic cells by more than 30%.
“Sevan Startup Summit is a great initiative, which gives the opportunity to find innovative ideas and often develop them further. Various activities of Public Diplomacy NGO are also based on these 2 principles, which is why our paths have crossed. By supporting science in Armenia, we are trying to have our contribution in the development of our country,” Director of Public Diplomacy NGO Angela Nalbandyan said.
The Science Battle is the 4th Brand Battle during the Summit. There are also brand battles for startups in the field of tourism, agriculture and food, as well as healthy lifestyle.