13:51 | 05.09.17 | Նորություններ | 27358
Այսօր Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանի եւ MTT ընկերության (Aiva Mobile բրենդ) գլխավոր տնօրենի տեղակալ, «Միջօպերատորական գործակցություն» բիզնես-միավորի տնօրեն Անդրեյ Աժիգիրովի համատեղ ասուլիսին հայտարարվել է նոր՝ «Ունիվերսալ Պլյուս» ծառայության մեկնարկի մասին:
Dual-SIM տեխնոլոգիայի շնորհիվ Ucom-ի բաժանորդները հնարավորություն կստանան մեկ SIM-քարտում համատեղելու երկու հեռախոսահամար՝ հայկական եւ ռուսական. հայկական համարը` Հայաստանում օգտագործելու համար, ռուսականը՝ Ռուսաստանում:
«Aiva Mobile-ի հետ մեզ հաջողվել է հայկական շուկայի համար հեղափոխական առաջարկ ստեղծել, որը Ucom-ի բաժանորդներին թույլ կտա ընդմիշտ մոռանալ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ռոմինգի մասին: Հայաստանում բաժանորդները կօգտագործեն հայկական հեռախոսահամարը «Ունիվերսալ Պլյուս» հետվճարային սակագնային պլանով եւ ներառված րոպեներով կկարողանան զանգել նաեւ Ռուսաստանի բոլոր ցանցեր, իսկ Ռուսաստանում կօգտվեն ռուսական համարից «Իմ Հայաստան» կանխավճարային սակագնային պլանով եւ կզանգեն Հայաստանի բոլոր ցանցեր մատչելի սակագներով»,- ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Այս սակագնային պլանը ստեղծվել է Ucom շարժական կապի հաճախորդների շրջանում անցկացված հետազոտության արդյունքների հիման վրա՝ հաշվի առնելով այն փաստը, որ միջազգային զանգերի 70 տոկոսից ավելին իրականացվում է դեպի Ռուսաստան:
Հայկ Եսայանի խոսքով՝ նմանօրինակ գործակցության աշխարհագրությունն ընդլայնվելու է՝ Ucom-ին դարձնելով իրապես համահայկական օպերատոր:
«Ունիվերսալ Պլյուս» հետվճարային ծառայության հետ բաժանորդները ոչ միայն ձեռք են բերում 1 SIM-քարտ 2 համարով՝ հայկական եւ ռուսական, այլեւ սակագնային պլանում ներառված րոպեները կարողանում են օգտագործել Հայաստանից Ռուսաստանի բոլոր ցանցեր զանգեր կատարելու համար: Ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Ռուսաստանում գտնվելիս ցանկացած համարով ստացված բոլոր մուտքային զանգերն անվճար են: Ավելին, ռոմինգում գտնվելիս բաժանորդը կարող է զանգեր ընդունել ոչ միայն հայկական, այլ նաեւ ռուսական համարին:
«Ռուսաստանը եւ Հայաստանը պատմականորեն սերտ տնտեսական եւ մշակութային հարաբերություններ են հաստատել: Հայաստանը ԱՊՀ-ում ամենազարգացած հեռահաղորդակցության շուկաներից մեկն է, ուստի բարձր որակի ծառայությունները եւ մատչելի գները, ինչպես նաեւ Aiva Mobile ցանցի ներսում ռոմինգի բացակայությունը մեծ պահանջարկ կունենան Ucom-ի բաժանորդների շրջանում»,- նշել է «Միջօպերատորական գործակցություն» բիզնես-միավորի տնօրեն Անդրեյ Աժիգիրովը:
Ռուսաստան ժամանելուն պես բաժանորդը ստանում է SMS-ծանուցում, որն առաջարկում է ընտրել Aiva-Mobile ցանցը: Հեռախոսի էկրանին հավաքելով ծառայության հատուկ USSD հրահանգը` կախված բաժանորդի գտնվելու վայրից, վերջինս ստանում է Aiva Mobile-ի մոսկովյան կամ պետերբուրգյան հեռախոսահամար:

13:51 | 05.09.17 | Новости | 27344
Сегодня на совместной пресс-конференции генерального директора компании Ucom Айка Есаяна и заместителя генерального директора, директора бизнес-единицы “Межоператорское взаимодействие” MTT (бренд Aiva Mobile) Андрея Ажигирова было объявлено о запуске новой услуги “Универсальный Плюс”.
Благодаря технологии Dual-SIM, абоненты Ucom имеют возможность воспользоваться двумя телефонными номерами на одной SIM-карте – от Ucom на территории Армении, и от Aiva Mobile на территории России.
“Нам совместно с Aiva Mobile удалось разработать революционное для армянского рынка предложение, позволяющее абонентам Ucom навсегда забыть о роуминге между Арменией и Россией. В Армении абоненты смогут воспользуются армянским номером с постоплатным тарифным планом “Универсальный Плюс” и смогут использовать включенные в тарифный план минуты также для звонков во все российские сети, а в России они воспользуются российским номером с предоплатным тарифным планом “Моя Армения” и смогут звонить во все армянские сети по доступному тарифу”, - пояснил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Данный тарифный план был разработан на основе результатов опроса, проведенного среди клиентов мобильной связи Ucom, с учетом того, что более 70% международных звонков совершается в Россию. По словам генерального директора, география такого партнерства будет расширяться, что сделает Ucom действительно панармянским оператором.
С постоплатной услугой “Универсальный Плюс” абоненты не только приобретают 1 SIM-карту с 2 номерами: армянским и российским, но и получают возможность использовать минуты, включенные в тарифный план, для звонков из Армении во все сети России. При нахождении как в России, так и в Армении все входящие звонки на любой из номеров являются бесплатными. Более того, если абонент находится в роуминге, то может принимать звонки не только на армянский, но и на российский номер.
“Россия и Армения исторически находятся в тесном контакте, экономическом и культурном. Армения - один из наиболее развитых телекоммуникационных рынков в СНГ, поэтому высокое качество услуг и выгодные цены, равно как и безроуминговое пространство внутри сети Aiva Mobile будут широко востребованы абонентами Ucom,” прокомментировал заместитель генерального директора, директор бизнес-единицы “Межоператорское взаимодействие” MTT Андрей Ажигиров.
По прибытии в Россию, абоненту приходит SMS-уведомление с предложением выбрать сеть Aiva Mobile. Набрав на телефоне короткую сервисную команду USSD, в зависимости от региона своего пребывания, абонент получает московский или петербургский телефонный номер Aiva Mobile.