14:36 | 10.05.18 | Նորություններ | 16142
Beeline-ի աջակցությամբ Երեւանում մայիսի 12-14-ը «Երեւան Էքսպո» կենտրոնում տեղի կունենա առաջին ամենամյա Armenia Art Fair-ը:
Միջոցառման նպատակն է Հայաստանում ստեղծել կենտրոնացված արվեստի շուկա, խթանել այլ երկրների հետ մտքերի եւ բիզնես կապերի փոխանակումը:
Ցուցահանդեսի գլխավոր հովանավորն է Հայաստանում Beeline-ը։
Մայիսի 12-ին կայանալիք առաջին կլոր սեղան-քննարկումը կանդրադառնա վիզուալ մեդիայի կենսունակությանը: Երկրորդը՝ «Տեղաշարժելով արվեստի հեռանկարները տեղականից դեպի գլոբալ. արդի պատկերներ ստեղծողը» թեմայով, կկայանա նույն ձեւաչափով՝ մայիսի 13-ին:
«Արվեստը դարեր շարունակ միտված է եղել մարդկանց միավորել եւ ավելի լավը դարձնել նրանց կյանքը, եւ այս երկու առաքելություններն էլ հոգեհարազատ են մեզ։ Հուսով ենք, որ այս ցուցադրությունը խթան կդառնա Հայաստանում արվեստի զարգացման համար, հայ արվեստագետներին թույլ կտա կապեր հաստատել արտասահմանյան մասնագետների եւ ցուցասրահների հետ՝ ընդլայնելով նրանց գործունեության հնարավորությունները», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

Beeline will support holding of the first Armenia Art Fair annual exhibition set for May 12-14 at Yerevan Expo Center.
The event is aimed at creating centralized art market in Yerevan, boosting exchange of ideas and business ties with other countries.
The general sponsor of the exhibition is Beeline Armenia.
The first round table will be dedicated to vitality of visual media. The second one, titled “Moving art perspectives from local to global: creators of modern images” will be organized in the same format on May 13.
“For centuries the art has focused on uniting people and changing their lives for the better, and we are keen on both missions. We are hopeful that this exhibition will boost the development of art in Armenia, allow artists to establish ties with foreign specialists and exhibition halls, expanding their cooperation opportunities,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin said.