14:53 | 14.06.19 | Նորություններ | 7730
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը եւ «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր։
Հուշագրով կողմերը հանձնառություն են ձեւավորել երկարաժամկետ ու շահառուների մեծ շրջանակ ընդգրկող ծրագրեր իրականացնել՝ կրթության ոլորտում նորարարական մտածողության ներդրման ուղղությամբ։
«Ինովացիան մեր ռազմավարությունն է, իսկ շարունակական կրթությունը այն առանցքային արժեքն է, որը ընկած է մեր ընկերության հաջողությունների հենքում։ Այս երկու արժեքների համադրմամբ մենք այսօր մեկնարկն ենք տալիս «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի հետ համատեղ մի ծրագրի, որի շրջանակում ուսուցիչները կբարելավեն իրենց հմտությունները շարունակական կրթությամբ։ Նախագծերի հիմքում ինովացիոն մտածողության ներդրումն է կրթության ոլորտում եւ մեր խնդիրն է ապահովել հատկապես մարզային դպրոցների ներգրավվածությունը։ Այս ամենի շահառուն մեր երեխաներն են ու մենք հավատացած ենք, որ Հայաստանի բոլոր երեխաները պետք է ստանան որակյալ ու մրցունակ կրթություն», - ասել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, «Յուքոմ» ընկերության խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը։
Նա նաեւ նշել է, որ բարձր է գնահատում «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի այսչափ կարեւոր առաքելությունը՝ Հայաստանում կրթությունը հավասարապես որակյալ ու հասանելի դարձնելուն ուղղված աշխատանքները։
Սա «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի երկրորդ պաշտոնական համագործակցության ծրագիրն է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի հետ։ Առաջինը ընկերությունների խմբի կազմում հանդես եկող «Յուքոմ» ընկերության հետ ծրագիրն էր՝ Հայաստանի դպրոցներում թվայնացման եւ տեխնոլոգիական կրթության ուղղությամբ։
««Դասավանդի’ր, Հայաստան»-ը որակյալ կրթությունը տանում է Հայաստանի եւ Արցախի նույնիսկ ամենահեռավոր գյուղերի դպրոցները, քանի որ մենք հավատացած ենք, որ յուրաքանչյուր երեխա ունի մեծ ներուժ, որը կարող ենք բացահայտել այդտեսակ կրթության միջոցով։ Սակայն մենք գիտենք, թե որքան էլ ավելի արդյունավետ կարող ենք լինել, եթե շարժվենք ժամանակին համըթաց ու կրթության մեջ օգտագործենք տեխնոլոգիաներն ու ինովացիան։ Մեզ համար շատ ոգեւորիչ է, որ մասնավոր ոլորտը նման ուշադրությամբ է լցված կրթության որակի բարձրացման վրա եւ պատրաստ է անել դա մեզ հետ համագործակցությամբ։ Լիահույս եմ, որ այս համագործակցության շնորհիվ կկարողանանք ավելի արագ հասնել արդյունքների », - նշել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի հիմնադիր եւ ղեկավար Լարիսա Հովաննիսյանը։
Համատեղ ծրագրերի մեկնարկը եւ աշխատանքային թիմերի առաջին ռազմավարական քննարկումը վարում էին Հայաստանի մարզերի ավագ դպրոցների երեխաները։
Համագործակցության արդյունքում ստեղծվող համատեղ նախագծի առաջին նյութերը կներկայացվեն 2019-20թթ. ուսումնական ծրագրի մեկնարկին եւ կհրապարակվեն։

14:53 | 14.06.19 | News | 7746
“Galaxy” group of companies and Teach For Armenia Foundation have signed an official memorandum of cooperation.
This is a significant event in the domain of Public-Private partnerships in Armenia as the parties have committed to the implementation of long-term programs, encompassing a large spectrum of stakeholders aiming at the introduction of innovative outlook in the sphere of education.
“Innovation is our strategy and continuous learning is key to the success of our company. In the pursuit of synthesizing these two values, we are launching a joint project with Teach For Armenia today, which will assure that teachers in public school of Armenia have equal opportunity to improve their skills and experience through continuous learning. Innovation thinking is the base of this partnership and we aim at assuring project outreach for especially underprivileged communities of the country. Children in Armenia should have equal access to quality education and we hope this partnership will make bold steps towards it”, Gurgen Khachatryan, the co-founder of Galaxy Group of Companies and the Chairman of the Board of Directors of “Ucom” said.
He also underscored his appreciation of the highly meaningful mission of Teach For Armenia to ensure equity in the access and quality of education in Armenia.
This is the second official cooperation project of Galaxy Group of Companies with Teach For Armenia, the first being the project of integrating digitalization and technological education in the schools of Armenia with “Ucom”, a company representing the Group.
“Teach For Armenia takes quality education to the schools of most distant communities of Armenia and Artsakh, driven by the belief that every child has an enormous potential to be unlocked through such education. Yet we also acknowledge how much more productively we can be by keeping up with the times and incorporating technologies and innovation in education. We are very encouraged to see the concern that the private sector has for improving the quality of education and the eagerness to make it real in cooperation with us. I am full of hope that this cooperation will drive us to results at a much faster pace”, Larisa Hovannisian, the Founder and CEO of Teach For Armenia educational foundation said.
The launching of the joint project of Galaxy Group of Companies with Teach For Armenia and the first strategic discussion of the working groups were facilitated by high-school students from the regions of Armenia. As representatives of the interests of all stakeholders in the domain of education, they ensured multidimensional exposure of perspectives during the discussions with experts.
The first materials of the joint project resulting from the cooperation will be presented at the beginning of the 2019-2020 program year and all relevant materials will have public access for the accountability and transparency of the project.