12:43 | 19.09.25 | Նորություններ | 16561
Ucom-ն ընդլայնում է իր 5G ցանցը եւս չորս քաղաքում՝ Բյուրեղավանում, Ճամբարակում, Վայքում եւ Արտաշատում։
Ընկերության ամենալայն 5G ծածկույթը հասանելի է արդեն 42 քաղաքում, տասնյակ բնակավայրերում, ինչպես նաեւ Մայլեռ Մաունթին Ռեզորթում, Երեւան–Դիլիջան մայրուղու երկայնքով, Բագրատաշեն, Բավրա եւ Ագարակ սահմանային անցակետերում։ Այսօր արդեն Հայաստանի բնակչության ավելի քան 91 տոկոսը հնարավորություն ունի օգտվել արագ ու հուսալի շարժական ինտերնետից։
Վերջին տարիներին ենթակառուցվածքների արդիականացումը Ucom-ի հիմնական առաջնահերթություններից է։ Նորագույն լուծումների ներդրման շնորհիվ բաժանորդները կարող են վայելել բարձրորակ տեսազանգեր, իրական ժամանակում կիսվել մեծածավալ տվյալներով եւ լիարժեք օգտվել նոր սերնդի խելացի տեխնոլոգիաներից։
«Մենք շարունակաբար իրականացնում ենք ենթակառուցվածքների արդիականացման ծրագրեր, որի շնորհիվ արդեն Բյուրեղավանի, Ճամբարակի, Վայքի եւ Արտաշատի բնակիչներն էլ միանում են մեր 5G ցանցի ընդլայնվող համայնքին։ Հայաստանում ունենալով ամենալայն 5G ծածկույթը՝ Ucom-ը պատրաստ է շարունակել այս զարգացումը՝ ապահովելով մեր բաժանորդների համար առաջատար թվային փորձառություն եւ բարձրորակ կապ», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Բացի շարժական ցանցի զարգացումից, Ucom-ը մեծ ներդրումներ է իրականացնում նաեւ ֆիքսված կապի ոլորտում՝ բարելավելով ինտերնետի եւ հեռուստատեսության որակը։ Ընկերության տեխնիկական թիմը մշտապես տեղադրում է նոր կայաններ եւ ներդնում պահուստային համակարգեր՝ ապահովելով ծառայությունների անխափանությունը։
Շարունակվող լայնածավալ արդիականացման արդյունքում Ucom-ի բաժանորդները ստանում են ոչ միայն ավելի արագ, այլեւ միջազգային հեռահաղորդակցական ստանդարտներին համահունչ, հուսալի կապ։
Ֆիքսված եւ շարժական կապին հասանելիություն ունեցող քաղաքների ցանկի, ինչպես նաեւ 5G ցանցի մասին ավելի մանրամասն տեղեկություններ կարող եք գտնել ընկերության պաշտոնական կայքում։

12:43 | 19.09.25 | Новости | 16567
В результате самое широкое покрытие 5G компании теперь доступно уже в 42 городах, в десятке поселениях, а также в курорте Myler Mountain Resort, вдоль дороги Ереван–Дилижан, на таможенных пунктах Баграташена, Бавры и Агарака. Сегодня более 91% населения Армении могут пользоваться быстрым и надежным мобильным интернетом.
В последние годы модернизация инфраструктуры является одним из главных приоритетов компании Ucom. Благодаря внедрению новейших технологий абоненты могут наслаждаться качественными видеозвонками, делиться большими объёмами данных в реальном времени и в максимально использовать преимущества технологий нового поколения.
«Мы последовательно реализуем программы модернизации инфраструктуры, благодаря чему жители Бюрегавана, Чамбарака, Вайка и Арташата теперь также присоединились к нашей расширяющейся 5G-сообществу. Обладая самым широким покрытием 5G в Армении, Ucom готова продолжить развитие в этом направлении, обеспечивая для наших абонентов передовой цифровой опыт и высококачественную связь», — отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Помимо мобильной связи, Ucom продолжает внедрять современные решения также в фиксированной сети, улучшая качество интернета и телевидения. Техническая команда компании постоянно устанавливает новые станции и внедряет резервные системы, обеспечивая стабильность предоставляемых услуг.
В результате продолжающейся масштабной модернизации абоненты Ucom получают не только более высокую скорость, но и надёжную связь, соответствующую международным стандартам телекоммуникации.
Список городов с доступом к фиксированной и мобильной связи, а также подробную информацию о 5G сети можно найти на официальном сайте компании.