14:14 | 10.04.26 | Նորություններ | 838
Team Holding ընկերությունը, Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության օժանդակությամբ, ավարտել է 8,75% տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխման գործընթացը։
Պարտատոմսերի տեղաբաշխմանը մասնակցել են ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձինք, բանկային, ներդրումային եւ բարձր տեխնոլոգիական ոլորտները ներկայացնող ընկերությունները։ Սա ցույց է տալիս ներդրումային պահանջարկի դիվերսիֆիկացված կառուցվածք եւ տեղական կապիտալի շուկայի զարգացման դրական դինամիկա։
Team Holding-ի պարտատոմսերը երկարաժամկետ ներդրումային գործիք են՝ ուղղված ընկերության ենթակառուցվածքային եւ տեխնոլոգիական ծրագրերի ֆինանսավորմանը։ Ընկերության ռազմավարությունն ուղղված է թվային ենթակառուցվածքի զարգացմանը, նոր տեխնոլոգիաների ներդրմանը եւ տնտեսության համար արժեք ստեղծող նախագծերի իրականացմանը։
Երկրորդ փուլը մեկնարկել է արդեն ձեւավորված շուկայական հետաքրքրվածության եւ դրական արձագանքի պայմաններում։ Երկրորդ փուլի շրջանակում տեղաբաշխված դոլարային պարտատոմսերի պայմաններն էին` անվանական ծավալը՝ 10 միլիոն ԱՄՆ դոլար, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնի տարեկան եկամտաբերությունը՝ 8,75%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս, արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ եռամսյակային:
Team Holding-ի պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկում՝ 2025 թվականի նոյեմբերի 19-ի թիվ 1/417Ա որոշմամբ։
Պարտատոմսերի ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին եւ հրապարակային առաջարկին կարելի է ծանոթանալ այստեղ։
Թողարկողի եւ առաջարկվող պարտատոմսերի բոլոր պայմանները, ինչպես նաեւ դրանց առնչվող ռիսկերը ներկայացված են ծրագրային ազդագրում։

14:14 | 10.04.26 | News | 784
Team Holding, with the support of the investment company Freedom Broker Armenia, has completed the placement of its USD-denominated bonds with an annual coupon yield of 8.75%.
The placement attracted both individual and institutional investors, including companies from the banking, investment, and high-tech sectors. This demonstrates a diversified structure of investment demand and a positive momentum in the development of the local capital market.
Team Holding’s bonds represent a long-term investment instrument aimed at financing the company’s infrastructure and technology projects. The company’s strategy is focused on developing digital infrastructure, implementing new technologies, and delivering projects that create tangible economic value.
The second phase was launched against the backdrop of already established market interest and positive investor response. The terms of the USD-denominated bonds placed within the second phase were as follows: total nominal volume of USD 10 million; nominal value per bond of USD 100; annual coupon yield of 8.75%; maturity of 48 months; and quarterly coupon payments.
The bond issuance prospectus of Team Holding was registered by the Central Bank of the Republic of Armenia under Decision No. 1/417A dated November 19, 2025.
The electronic version of the prospectus and the public offering announcements are available here. All terms of the issuer and the offered bonds, as well as the associated risks, are detailed in the prospectus.