12:27 | 24.08.26 | Նորություններ | 219
Team Telecom Armenia-ի տնօրենների խորհրդի նիստում որոշում է կայացվել Արամ Բարսեղյանին նշանակել ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնում:
Որոշումն ուժի մեջ է մտնում օգոստոսի 24-ից:
Team Telecom Armenia-ի նախկին գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանն իր գործունեությունը կշարունակի որպես Team Group-ի ղեկավար՝ կենտրոնանալով խմբի ռազմավարական զարգացման, ընդլայնման և երկարաժամկետ աճի առաջնահերթությունների վրա։
Team ընկերությունների խումբը միավորում է Team Telecom Armenia, Team Pay, Team Systems, Team Solutions, Buy.am, Grand Hotel Yerevan, TMW, Northern Terroir, Team Construct, Team Energy, Team Logistics, ServiceHUB, SkyTel, Imagine Broadband և այլ ընկերություններ՝ գործունեություն ծավալելով հեռահաղորդակցության, էներգետիկայի, էլեկտրամոբիլների լիցքավորման, շինարարության, տեխնոլոգիաների, ֆինանսական ծառայությունների, էլեկտրոնային առևտրի, լոգիստիկայի, հյուրընկալության և այլ ոլորտներում։
«Team-ը վաղուց միայն հեռահաղորդակցական ընկերություն չէ։ Մեր՝ ավելի քան 15 ընկերություններից բաղկացած խումբը և 2800-հոգանոց թիմը գործունեություն է ծավալում 4 երկրում: Խումբը շարունակում է արագ զարգանալ, և եկել է ժամանակը, որ Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրենի պատասխանատվությունը փոխանցեմ Արամ Բարսեղյանին, իսկ ինքս կենտրոնանամ Team ընկերությունների խմբի ռազմավարական զարգացման և ընդլայնման վրա:
Արամ Բարսեղյանը Team-ի ստեղծման առաջին իսկ օրվանից եղել է ընկերության ղեկավար կազմի առանցքային անդամներից։ Նրա մասնակցությունը մեր ընկերության, թիմի, արժեքների կայացման ու, առհասարակ, Հայաստանում տելեկոմ ոլորտի զարգացման գործում անգնահատելի է։ Վստահ եմ, որ նրա ղեկավարությամբ ընկերությունն էլ ավելի արագ տեմպերով կշարունակի զարգանալ, ներդնել համարձակ նորարարություններ և իրականացնել նոր հավակնոտ ծրագրեր»,- ասել է Հայկ Եսայանը:
Արամ Բարսեղյանը Team Telecom Armenia-ի հիմնադրումից ի վեր զբաղեցրել է ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալի պաշտոնը, տնօրենների խորհրդի անդամ է: Տելեկոմ ոլորտում ունի ավելի քան 20 տարվա աշխատանքային փորձ:
«Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը ստանձնում եմ մեծ պատասխանատվության զգացումով։ Ընկերության հետ իմ անցած ճանապարհը սկսվել է հիմնադրման օրվանից, և այս տարիների ընթացքում միասին իրականացրել ենք բազմաթիվ կարևոր նախագծեր՝ զարգացնելով ընկերությունն ու մեր ծառայությունները։ Շնորհակալ եմ վստահության համար. համոզված եմ, որ մեր ուժեղ և փորձառու թիմի հետ կշարունակենք զարգացնել Team Telecom Armenia-ն, ներդնել նոր տեխնոլոգիաներ և ստեղծել ավելի մեծ արժեք մեր բաժանորդների, գործընկերների և Հայաստանի թվային զարգացման համար»,- ասել է Արամ Բարսեղյանը:

На заседании Совета директоров Team Telecom Armenia было принято решение назначить Арама Барсегяна на должность генерального директора компании.
Решение вступает в силу сегодня, 24 августа.
В связи с расширением группы компаний Team, диверсификацией направлений бизнеса, ростом международного присутствия и реализацией новых стратегических проектов группа переходит на следующий этап развития. Айк Есаян продолжит свою деятельность в качестве руководителя Team Group, сосредоточившись на стратегическом развитии и расширении группы, а также на приоритетах ее долгосрочного роста.
Группа компаний Team объединяет Team Telecom Armenia, Team Pay, Team Systems, Team Solutions, Buy.am, Grand Hotel Yerevan, TMW, Northern Terroir, Team Construct, Team Energy, Team Logistics, ServiceHUB, SkyTel, Imagine Broadband и другие компании, работающие в сферах телекоммуникаций, энергетики, зарядной инфраструктуры для электромобилей, строительства, технологий, финансовых услуг, электронной коммерции, логистики, гостиничного бизнеса и других направлениях.
«Team уже давно не только телекоммуникационная компания. Наша группа, объединяющая более 15 компаний, и команда из 2800 человек работают уже в четырех странах. Группа продолжает стремительно развиваться, и пришло время передать полномочия генерального директора Team Telecom Armenia Араму Барсегяну, а самому сосредоточиться на стратегическом развитии и расширении группы компаний Team. С первого дня создания Team Арам Барсегян был одним из ключевых членов руководящей команды компании. Его вклад в становление нашей компании, команды и ценностей, а также в развитие телекоммуникационной отрасли Армении в целом неоценим. Уверен, что под его руководством компания продолжит развиваться еще более быстрыми темпами, внедрять смелые инновации и реализовывать новые амбициозные проекты», — отметил Айк Есаян.
С момента основания Team Telecom Armenia Арам Барсегян занимал должность заместителя генерального директора компании и является членом Совета директоров. Он обладает более чем 20-летним опытом работы в телекоммуникационной отрасли.
«Я принимаю обязанности генерального директора Team Telecom Armenia с большим чувством ответственности. Мой путь с компанией начался с первого дня ее основания, и за эти годы мы вместе реализовали множество важных проектов, развивая компанию и наши услуги. Благодарю за оказанное доверие. Уверен, что вместе с нашей сильной и опытной командой мы продолжим развивать Team Telecom Armenia, внедрять новые технологии и создавать еще большую ценность для наших абонентов, партнеров и цифрового развития Армении», - отметил Арам Барсегян.