12:27 | 24.08.26 | Նորություններ | 219
Team Telecom Armenia-ի տնօրենների խորհրդի նիստում որոշում է կայացվել Արամ Բարսեղյանին նշանակել ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնում:
Որոշումն ուժի մեջ է մտնում օգոստոսի 24-ից:
Team Telecom Armenia-ի նախկին գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանն իր գործունեությունը կշարունակի որպես Team Group-ի ղեկավար՝ կենտրոնանալով խմբի ռազմավարական զարգացման, ընդլայնման և երկարաժամկետ աճի առաջնահերթությունների վրա։
Team ընկերությունների խումբը միավորում է Team Telecom Armenia, Team Pay, Team Systems, Team Solutions, Buy.am, Grand Hotel Yerevan, TMW, Northern Terroir, Team Construct, Team Energy, Team Logistics, ServiceHUB, SkyTel, Imagine Broadband և այլ ընկերություններ՝ գործունեություն ծավալելով հեռահաղորդակցության, էներգետիկայի, էլեկտրամոբիլների լիցքավորման, շինարարության, տեխնոլոգիաների, ֆինանսական ծառայությունների, էլեկտրոնային առևտրի, լոգիստիկայի, հյուրընկալության և այլ ոլորտներում։
«Team-ը վաղուց միայն հեռահաղորդակցական ընկերություն չէ։ Մեր՝ ավելի քան 15 ընկերություններից բաղկացած խումբը և 2800-հոգանոց թիմը գործունեություն է ծավալում 4 երկրում: Խումբը շարունակում է արագ զարգանալ, և եկել է ժամանակը, որ Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրենի պատասխանատվությունը փոխանցեմ Արամ Բարսեղյանին, իսկ ինքս կենտրոնանամ Team ընկերությունների խմբի ռազմավարական զարգացման և ընդլայնման վրա:
Արամ Բարսեղյանը Team-ի ստեղծման առաջին իսկ օրվանից եղել է ընկերության ղեկավար կազմի առանցքային անդամներից։ Նրա մասնակցությունը մեր ընկերության, թիմի, արժեքների կայացման ու, առհասարակ, Հայաստանում տելեկոմ ոլորտի զարգացման գործում անգնահատելի է։ Վստահ եմ, որ նրա ղեկավարությամբ ընկերությունն էլ ավելի արագ տեմպերով կշարունակի զարգանալ, ներդնել համարձակ նորարարություններ և իրականացնել նոր հավակնոտ ծրագրեր»,- ասել է Հայկ Եսայանը:
Արամ Բարսեղյանը Team Telecom Armenia-ի հիմնադրումից ի վեր զբաղեցրել է ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալի պաշտոնը, տնօրենների խորհրդի անդամ է: Տելեկոմ ոլորտում ունի ավելի քան 20 տարվա աշխատանքային փորձ:
«Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը ստանձնում եմ մեծ պատասխանատվության զգացումով։ Ընկերության հետ իմ անցած ճանապարհը սկսվել է հիմնադրման օրվանից, և այս տարիների ընթացքում միասին իրականացրել ենք բազմաթիվ կարևոր նախագծեր՝ զարգացնելով ընկերությունն ու մեր ծառայությունները։ Շնորհակալ եմ վստահության համար. համոզված եմ, որ մեր ուժեղ և փորձառու թիմի հետ կշարունակենք զարգացնել Team Telecom Armenia-ն, ներդնել նոր տեխնոլոգիաներ և ստեղծել ավելի մեծ արժեք մեր բաժանորդների, գործընկերների և Հայաստանի թվային զարգացման համար»,- ասել է Արամ Բարսեղյանը:

12:27 | 24.08.26 | News | 116
The Board of Directors of Team Telecom Armenia has appointed Aram Barseghyan as the company’s Chief Executive Officer, effective today, August 24.
As Team Group continues to expand, diversify its business, grow its international presence and launch new strategic projects, the Group is entering its next stage of development. Hayk Yesayan will continue his work as Head of Team Group, focusing on the Group’s strategic development and expansion, as well as its long-term growth priorities.
Team Group brings together Team Telecom Armenia, Team Pay, Team Systems, Team Solutions, Buy.am, Grand Hotel Yerevan, TMW, Northern Terroir, Team Construct, Team Energy, Team Logistics, ServiceHUB, SkyTel, Imagine Broadband and other companies operating across telecommunications, energy, EV charging infrastructure, construction, technology, financial services, e-commerce, logistics, hospitality and other sectors.
“Team has long been much more than a telecommunications company. Today, our Group brings together more than 15 companies and a team of 2,800 people operating across four countries. The Group continues to grow rapidly, and the time has come for me to hand over the leadership of Team Telecom Armenia to Aram Barseghyan, while I focus on the strategic development and expansion of Team Group. Aram has been a key member of the company’s leadership team since the very beginning of Team. His contribution to shaping our company, our team and our values, and to advancing Armenia’s telecommunications sector as a whole, has been and continues to be invaluable. I am confident that under his leadership, the company will continue to grow at an even faster pace, embrace bold innovation and deliver new ambitious projects,” said Hayk Yesayan, Co-founder and Head of Team Group.
Aram Barseghyan has served as Deputy CEO of Team Telecom Armenia since the company’s founding and is a member of its Board of Directors. He has more than 20 years of experience in the telecommunications industry.
“I take on the role of CEO of Team Telecom Armenia with a strong sense of responsibility. My journey with the company began on the day it was founded, and over the years we have delivered many important projects together, strengthening both the company and our services. I am grateful for the trust placed in me. I am confident that together with our strong and experienced team, we will continue to grow Team Telecom Armenia, introduce new technologies and create even greater value for our customers, partners and Armenia’s digital development,” said Aram Barseghyan, CEO of Team Telecom Armenia.