10:46 | 28.08.26 | Նորություններ | 107
Ucom-ը մեկնարկում է Green բնապահպանական արշավը եւ ներկայացնում նոր՝ GreenGo եւ GreenPlus սակագնային պլանները, որոնց միանալով բաժանորդները կարող են օգտվել բջջային կապից եւ միաժամանակ աջակցել բնապահպանական ծրագրերի իրականացմանը։
Green փաթեթներում ներառված է 200 ՀՀ դրամ նվիրաբերություն բաժանորդի կողմից, որը յուրաքանչյուր ակտիվացման դեպքում ուղղվելու է բնապահպանական ծրագրերի իրականացմանը, իսկ Ucom-ը կրկնապատկելու է բաժանորդների կատարած նվիրաբերությունների ընդհանուր գումարը։ GreenGo՝ ամիսը 3200 դրամ արժողությամբ փաթեթը ներառում է նաեւ 30 ԳԲ ինտերնետ եւ 1500 րոպե դեպի ՀՀ բոլոր ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, Հնդկաստան եւ Ռուսաստանի ցանցեր՝ բացառությամբ MTS-ի, իսկ GreenPlus՝ ամիսը 5200 դրամ արժողությամբ փաթեթը ներառում է անսահմանափակ ինտերնետ եւ 3000 րոպե դեպի ՀՀ բոլոր ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, Հնդկաստան եւ Ռուսաստանի ցանցեր՝ բացառությամբ MTS-ի։
«Ucom-ի համար կանաչ եւ պատասխանատու ընկերություն լինելը միայն սկզբունք չէ, այլ հետեւողական աշխատանք։ Մեզ համար կարեւոր է ոչ միայն մեր բաժանորդների համար ժամանակակից կապ ու տեխնոլոգիաներ ապահովելը, այլեւ այնպիսի լուծումներ ստեղծելը, որոնք նրանց հնարավորություն կտան ներգրավվելու հանրության եւ շրջակա միջավայրի համար կարեւոր նախաձեռնություններում։ Green արշավը հենց այդպիսի հնարավորություն է։ Յուրաքանչյուր բաժանորդ կարող է մասնակցել բնապահպանական ծրագրերին, իսկ Ucom-ը կկրկնապատկի նրա ներդրումը՝ մեծացնելով յուրաքանչյուր մասնակցության ազդեցությունը», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ucom-ի բաժանորդները GreenGo-ին կարող են միանալ հավաքելով *321*1#, GreenPlus-ին՝ հավաքելով *321*2#, իսկ նոր միացողները փաթեթները կարող են ձեռք բերել Ucom-ի վաճառքի եւ սպասարկման կենտրոններում։ Նախաձեռնության շրջանակում նվիրաբերված եւ Ucom-ի կողմից կրկնապատկված միջոցներն ուղղվելու են ընկերության գործընկեր «Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամին» (FPWC)՝ անտառապատման, կենսաբազմազանության պահպանման եւ էկոկրթության ծրագրերի իրականացման համար։
Նոր սակագնային պլանները Ucom-ի՝ բնապահպանական եւ կայուն զարգացման ուղղությամբ իրականացվող նախաձեռնությունների շարունակությունն են՝ միավորելով մարդկանց մի համայնքում, որտեղ ամենօրյա կապից օգտվելը նպաստում է նաեւ բնության պահպանությանը։ Համայնքի անդամները հնարավորություն կունենան մասնակցելու բնապահպանական ծրագրերին, տեսնելու իրենց ներդրման իրական արդյունքը եւ միասին նպաստելու ավելի կանաչ ապագայի ձեւավորմանը։

Ucom is launching Green, a new environmental campaign, and introducing the GreenGo and GreenPlus tariff plans, which enable subscribers to support environmental initiatives through their everyday mobile use.
Green plans include an AMD 200 donation from the subscriber, which will be directed to environmental programs with each activation. Ucom will, in turn, double the total amount donated by subscribers. Priced at AMD 3,200 per month, GreenGo also includes 30 GB of mobile data and 1,500 minutes to all networks in Armenia, as well as networks in the US, Canada, India and Russia, excluding MTS. GreenPlus, priced at AMD 5,200 per month, includes unlimited mobile data and 3,000 minutes to all networks in Armenia, as well as networks in the US, Canada, India and Russia, excluding MTS.
“For Ucom, being a green and responsible company is not simply a principle, but a commitment reflected in consistent action. Our goal is not only to provide our subscribers with modern connectivity and technologies, but also to create solutions that enable them to take part in initiatives that matter to society and the environment. The Green campaign offers exactly this opportunity. Every subscriber can contribute to environmental programs, while Ucom will double their contribution, increasing the impact of every participation,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
Ucom subscribers can activate GreenGo by dialing *321*1# and GreenPlus by dialing *321*2#. New subscribers can purchase the plans at Ucom sales and service centers. The donations made under the initiative, together with the matching contribution from Ucom, will be directed to the company’s partner, the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets (FPWC), to support reforestation, biodiversity conservation and environmental education programs.
The new tariff plans build on Ucom’s environmental and sustainability initiatives, bringing people together in a community where everyday connectivity also contributes to nature conservation. Community members will have the opportunity to participate in environmental programs, see the tangible results of their contribution and collectively support a greener future.