10:46 | 28.08.26 | Նորություններ | 107
Ucom-ը մեկնարկում է Green բնապահպանական արշավը եւ ներկայացնում նոր՝ GreenGo եւ GreenPlus սակագնային պլանները, որոնց միանալով բաժանորդները կարող են օգտվել բջջային կապից եւ միաժամանակ աջակցել բնապահպանական ծրագրերի իրականացմանը։
Green փաթեթներում ներառված է 200 ՀՀ դրամ նվիրաբերություն բաժանորդի կողմից, որը յուրաքանչյուր ակտիվացման դեպքում ուղղվելու է բնապահպանական ծրագրերի իրականացմանը, իսկ Ucom-ը կրկնապատկելու է բաժանորդների կատարած նվիրաբերությունների ընդհանուր գումարը։ GreenGo՝ ամիսը 3200 դրամ արժողությամբ փաթեթը ներառում է նաեւ 30 ԳԲ ինտերնետ եւ 1500 րոպե դեպի ՀՀ բոլոր ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, Հնդկաստան եւ Ռուսաստանի ցանցեր՝ բացառությամբ MTS-ի, իսկ GreenPlus՝ ամիսը 5200 դրամ արժողությամբ փաթեթը ներառում է անսահմանափակ ինտերնետ եւ 3000 րոպե դեպի ՀՀ բոլոր ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, Հնդկաստան եւ Ռուսաստանի ցանցեր՝ բացառությամբ MTS-ի։
«Ucom-ի համար կանաչ եւ պատասխանատու ընկերություն լինելը միայն սկզբունք չէ, այլ հետեւողական աշխատանք։ Մեզ համար կարեւոր է ոչ միայն մեր բաժանորդների համար ժամանակակից կապ ու տեխնոլոգիաներ ապահովելը, այլեւ այնպիսի լուծումներ ստեղծելը, որոնք նրանց հնարավորություն կտան ներգրավվելու հանրության եւ շրջակա միջավայրի համար կարեւոր նախաձեռնություններում։ Green արշավը հենց այդպիսի հնարավորություն է։ Յուրաքանչյուր բաժանորդ կարող է մասնակցել բնապահպանական ծրագրերին, իսկ Ucom-ը կկրկնապատկի նրա ներդրումը՝ մեծացնելով յուրաքանչյուր մասնակցության ազդեցությունը», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ucom-ի բաժանորդները GreenGo-ին կարող են միանալ հավաքելով *321*1#, GreenPlus-ին՝ հավաքելով *321*2#, իսկ նոր միացողները փաթեթները կարող են ձեռք բերել Ucom-ի վաճառքի եւ սպասարկման կենտրոններում։ Նախաձեռնության շրջանակում նվիրաբերված եւ Ucom-ի կողմից կրկնապատկված միջոցներն ուղղվելու են ընկերության գործընկեր «Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամին» (FPWC)՝ անտառապատման, կենսաբազմազանության պահպանման եւ էկոկրթության ծրագրերի իրականացման համար։
Նոր սակագնային պլանները Ucom-ի՝ բնապահպանական եւ կայուն զարգացման ուղղությամբ իրականացվող նախաձեռնությունների շարունակությունն են՝ միավորելով մարդկանց մի համայնքում, որտեղ ամենօրյա կապից օգտվելը նպաստում է նաեւ բնության պահպանությանը։ Համայնքի անդամները հնարավորություն կունենան մասնակցելու բնապահպանական ծրագրերին, տեսնելու իրենց ներդրման իրական արդյունքը եւ միասին նպաստելու ավելի կանաչ ապագայի ձեւավորմանը։

10:46 | 28.08.26 | Новости | 108
Ucom запускает экологическую кампанию Green и представляет новые тарифные планы GreenGo и GreenPlus, подключаясь к которым абоненты могут пользоваться мобильной связью и одновременно поддерживать реализацию экологических программ.
В тарифы Green включено пожертвование абонента в размере 200 драмов, которое при каждой активации будет направляться на реализацию экологических программ. Ucom, со своей стороны, удвоит общую сумму пожертвований абонентов.Тарифный план GreenGo стоимостью 3200 драмов в месяц также включает 30 ГБ мобильного интернета и 1500 минут на все сети Армении, а также сети США, Канады, Индии и России, за исключением MTS. GreenPlus стоимостью 5200 драмов в месяц включает безлимитный интернет и 3000 минут на все сети Армении, а также сети США, Канады, Индии и России, за исключением MTS.
«Для Ucom быть экологичной и ответственной компанией — это не просто принцип, а последовательная работа. Для нас важно не только обеспечивать наших абонентов современной связью и технологиями, но и создавать решения, которые дают им возможность участвовать в инициативах, значимых для общества и окружающей среды. Кампания Green предоставляет именно такую возможность. Каждый абонент может внести свой вклад в экологические программы, а Ucom удвоит его, усиливая эффект каждого участия», — отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Абоненты Ucom могут подключить GreenGo, набрав *321*1#, а GreenPlus — *321*2#. Новые абоненты могут подключиться к этим тарифам в центрах продаж и обслуживания компании Ucom. Средства, пожертвованные в рамках инициативы и удвоенные Ucom, будут направлены партнеру компании — Фонду сохранения дикой природы и культурных ценностей (FPWC) — на реализацию программ по лесовосстановлению, сохранению биоразнообразия и экологическому образованию.
Новые тарифные планы продолжают экологические инициативы Ucom и деятельность компании в области устойчивого развития, объединяя людей в сообщество, где повседневное использование связи также способствует сохранению природы. Участники сообщества смогут принимать участие в экологических программах, видеть реальные результаты своего вклада и вместе содействовать формированию более зеленого будущего.