11:10 | 15.09.09 | Նորություններ | 4448
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” բջջային օպերատորն ու BirthLink բրիտանական կազմակերպությունը այսօր Երեւանում հայտարարել են նորածինների խնամքի պայմանների բարելավման ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, նախագծի շրջանակներում “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը միջոցներ է տրամադրել անհրաժեշտ սարքավորումների ձեռք բերման համար, որոնք կտեղադրվեն Երեւանի 11 ծննդատներում:
Ինչպես նշել է BirthLink-ի տնօրեն Քեթի Մելորին, ընտրվել են Երեւանի ծննդատները, քանի որ Հայաստանում ծնված երեխաների 40 տոկոսը բաժին է ընկնում Երեւանին:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի խոսքերով, “գիտակցելով նորածինների խոցելիությունը եւ պահանջվող խնամքի բարդությունները` մեր ընկերությունը չէր կարող անտարբեր մնալ այդ նախագծի նկատմամբ”:

11:10 | 15.09.09 | Новости | 4214
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» и британская организация BirthLink объявили сегодня в Ереване о начале реализации в Армении проекта по улучшению условий ухода за новорожденными.
Как сообщает агентство Медиамакс, в рамках проекта «Вива-Селл МТС» предоставила средства на приобретение необходимого оборудования, которое будет установлено в 11 родильных домах Еревана.
Как отметила директор BirthLink Кэти Мелори, родильные дома были выбраны в Ереване, поскольку 40% рождений детей в Армении приходится на столицу.
По словам генерального директора компании «Вива-Селл МТС» Ральфа Йирикяна, «понимая уязвимость новорожденных и трудности требуемого ухода, наша компания не могла равнодушно отнестись к данному проекту».