16:28 | 15.09.09 | Նորություններ | 4463
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն մտադիր չէ “գնային պատերազմ” վարել բջջային կապի այլ օպերատորների դեմ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան այսօր Երեւանում ասել է, որ “մեր սակագները լավն են լինելու, սակայն մենք մտադիր չենք զբաղվել դեմփինգով”:
Նա տեղեկացրել է, որ տեխնիկական աշխատանքները գրեթե ավարտված են, եւ ներկայումս ընթանում են թեստավորման աշխատանքները: “Ներկայումս անց է կացվում ռոումինգի ծառայության թեստավորում, իսկ Orange Armenia-ի ցանցում առաջին թեստային զանգը կատարվել է հուլիսի երկրորդ կեսին”, - ասել է Բրունո Դյութուան:
Ընկերության ղեկավարը նշել է, որ Orange Armenia-ի ինտերնետային ծառայությունները աչքի են ընկնելու են մատչելիությամբ եւ որակով:

16:28 | 15.09.09 | Новости | 4214
Ереван /Медиамакс/. Orange Armenia не намерен вести «ценовую войну» с другими операторами сотовой связи.
Как сообщает Медиамакс, гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа сказал сегодня в Ереване, что «наши тарифы будут хорошими, но демпингом заниматься мы не намерены».
Он сообщил, что технические работы практически завершены, и в настоящее время ведется тестирование сети. «В настоящее время, в частности, ведется тестирование услуги роуминга, а первый тестовый звонок в сети Orange Armenia был произведен во второй половине июля», - сказал Бруно Дютуа.
Глава компании отметил, что интернет-услуги Orange Armenia будут отличаться доступностью и качеством.