12:57 | 01.12.09 | Նորություններ | 5582
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ընդլայնվել է այն հեռուստաալիքների ցանկը, որոնք “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի բաժանորդները կարող են դիտել իրենց բջջային հեռախոսների էկրաններին “Բջջային հեռուստատեսություն” ծառայության շնորհիվ:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, այսուհետ “Բջջային հեռուստատեսությունում” ներկայացված են նաեւ ԱԼՄ, “Երեւան” եւ “Շողակաթ” հեռուստաալիքները: Այսպիսով “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի 3G ցանցում հասանելի հեռուստաալիքների թիվը հասել է 15-ի:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը թեստային ռեժիմով “Բջջային հեռուստատեսություն” ծառայության մեկնարկն ազդարարել էր նոյեմբերի 11-ին:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը “Բջջային հեռուստատեսություն: ծառայության հնարավորությունների մասին գրում է Itel.am կայքի իր բլոգում` http://www.itel.am/am-blog-2586.html:

12:57 | 01.12.09 | Новости | 5263
Ереван /Медиамакс/. Расширился список телеканалов, которые абоненты «Виваселл-МТС» могут смотреть на экранах своих мобильных телефонов благодаря услуге «Мобильное ТВ».
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, отныне в «Мобильном ТВ» представлены также телеканалы АЛМ, «Ереван» и «Шогакат». Таким образом, общее число телеканалов, которые можно смотреть в 3G-сети «ВиваСелл-МТС», достигло 15.
«ВиваСелл-МТС» объявил о запуске услуги «Мобильного ТВ» в тестовом режиме 11 ноября.
Генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян пишет о возможностях услуги «Мобильного ТВ» в своем блоге на сайте Itel.am - http://www.itel.am/ru-blog-2586.html.