09:35 | 03.12.09 | Նորություններ | 4672
Երեւան /Մեդիամաքս/. Մեծածախ ինտերնետի գների իջեցումը կազդի «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի շարժական ինտերնետի սակագների վրա:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` պատասխանելով www.Itel.am կայքի իր բլոգի այցելուների հարցերին: Նա նշել է, որ մոտ ապագայում ընկերությունը չի ծրագրում ինքնուրույն ներմուծել ինտերնետ, եւ շարունակելու է այն գնել մեծածախ պրովայդերներից:
Պատասխանելով «ՄՏՍ-Կոնեկտ» շարժական ինտերնետի արագությունների մասին հարցին` Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ ընկերության մասնագետներն աշխատում են ցանցի հզորության ավելացման ուղղությամբ, ինչը թույլ կտա ապահովել տվյալների փոխանցման ավելի մեծ արագություն: Նա հայտնել է նաեւ, որ այդ նպատակով «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը տեղադրում է բազային նոր կայաններ:

Yerevan /Mediamax/. Reduction of wholesale prices for internet will influence the tariffs of mobile internet, offered by “VivaCell-MTS”.
Mediamax reports that “VivaCell-MTS” General Director Ralph Yirikian said this, answering the questions of his blog’s visitors at www.Itel.am. He noted that in the foreseeable future, the company does not plan to independently import internet to Armenia and will continue purchasing is from wholesale providers.
Answering the question on the speeds of “MTS-Connect” mobile internet, Ralph Yirikian stated that the company specialists work over increasing the capacity of the network, which will allow providing higher speed for data transfer. He also informed that “VivaCell-MTS” is installing new basic stations to that end.--0--