10:52 | 22.03.10 | Նորություններ | 4690
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հանրահայտ ռոք-երաժիշտ, Deep Purple խմբի վոկալիստ Իէն Գիլանը կդառնա «Շանթ» հեռուստաընկերության «Hay Superstar» հեռուստաշոուի հատուկ հյուրը:
Այդ նախագծի գաղափարը պատկանում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ ընկերությանը, որը հանդիսանում է Իէն Գիլանի երեւանյան համերգների կազմակերպիչը:
ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը եւ «Շանթ» հեռուստաընկերությունը մարտի 28-ին ժամը 21:30-ին ուղիղ եթերով հեռարձակվելիք «Hay Superstar»-ի հատուկ թողարկման համապրոդյուսերներն են:
Շոուի ընթացքում «Hay Superstar»-ի չորրորդ եթերաշրջանի մասնակիցները կկատարեն Deep Purple-ի լավագույն հիթերը Իէն Գիլանի ներկայությամբ: Ավելին, Իէն Գիլանը հեռուստաշոուի մասնակիցների հետ համատեղ կկատարի երկու երգ:
«Hay Superstar»-ի հատուկ թողարկման ընթացքում Իէն Գիլանը Գյումրի թիվ 6 երաժշտական դպրոցին կնվիրի երաժշտական գործիքների հավաքածու:
Երեւանում Իէն Գիլանի առաջին համերգին, որը կկայանա մարտի 26-ին Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նվագակցությամբ, մնացել է 4 օր: Երկրորդ համերգը կկայանա շաբաթ օրը` մարտի 27-ին:
Տոմսերը վաճառվում են Ֆիլհարմոնիայի տոմսարկղում: Ընդառաջելով Իէն Գիլանի երկրպագուների խնդրանքներին` ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը այսօր որոշել է զեղչեր կատարել 15 հազար դրամանոց տոմսերի համար. այսուհետ դրանք արժեն 10 հազար դրամ: Կան նաեւ 20 եւ 25 հազար դրամանոց տոմսեր: Տոմսերի վաճառքից ստացված ողջ հասույթն ուղղվելու է տնակային պայմաններում գործող Գյումրի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնմանը:
Երեւանում Իէն Գիլանի համերգների գլխավոր հովանավորը «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորն է, պաշտոնական գործընկերը` bmi ավիաընկերությունը:

10:52 | 22.03.10 | News | 4640
Yerevan /Mediamax/. World-famous rock musician, lead singer of “Deep Purple" band Ian Gillan will become the special guest of “Hay Superstar” TV Show on “Shant” TV Channel.
The idea of this project belongs to Mediamax - the organizer of Ian Gillan’s Yerevan concerts.
During the show, best participants of “Hay Superstar” 4th season will perform the hits of Deep Purple in Ian Gillan’s presence of. Moreover, Ian Gillan will perform two songs together with the participants of the TV Show.
During the special issue of “Hay Superstar”, Ian Gillan will hand a set of musical instruments over to N6 school in Gyumri.
4 days are left before the first concert of Ian Gillan in Yerevan, which will take place on March 26 to the accompaniment of State Philharmonic Orchestra of Armenia. The second concert will take place on Saturday, March 27.
Tickets are sold in the ticket office of the Philharmonic. Meeting the requests of Ian Gillan’s fans halfway, Mediamax made a decision today to make a discount for tickets costing 15 thousand AMD: from now on they cost 10 thousands. There are also tickets available at the price of 20 and 25 thousands. The entire proceeds from sale of tickets will be directed at reestablishment of N6 music school in Gyumri, hosted in temporary shelters.
“VivaCell-MTS” mobile connection operator is the general sponsor of Ian Gillan’s concerts in Yerevan; the official partner is bmi airline.