10:52 | 22.03.10 | Նորություններ | 4690
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հանրահայտ ռոք-երաժիշտ, Deep Purple խմբի վոկալիստ Իէն Գիլանը կդառնա «Շանթ» հեռուստաընկերության «Hay Superstar» հեռուստաշոուի հատուկ հյուրը:
Այդ նախագծի գաղափարը պատկանում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ ընկերությանը, որը հանդիսանում է Իէն Գիլանի երեւանյան համերգների կազմակերպիչը:
ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը եւ «Շանթ» հեռուստաընկերությունը մարտի 28-ին ժամը 21:30-ին ուղիղ եթերով հեռարձակվելիք «Hay Superstar»-ի հատուկ թողարկման համապրոդյուսերներն են:
Շոուի ընթացքում «Hay Superstar»-ի չորրորդ եթերաշրջանի մասնակիցները կկատարեն Deep Purple-ի լավագույն հիթերը Իէն Գիլանի ներկայությամբ: Ավելին, Իէն Գիլանը հեռուստաշոուի մասնակիցների հետ համատեղ կկատարի երկու երգ:
«Hay Superstar»-ի հատուկ թողարկման ընթացքում Իէն Գիլանը Գյումրի թիվ 6 երաժշտական դպրոցին կնվիրի երաժշտական գործիքների հավաքածու:
Երեւանում Իէն Գիլանի առաջին համերգին, որը կկայանա մարտի 26-ին Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նվագակցությամբ, մնացել է 4 օր: Երկրորդ համերգը կկայանա շաբաթ օրը` մարտի 27-ին:
Տոմսերը վաճառվում են Ֆիլհարմոնիայի տոմսարկղում: Ընդառաջելով Իէն Գիլանի երկրպագուների խնդրանքներին` ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը այսօր որոշել է զեղչեր կատարել 15 հազար դրամանոց տոմսերի համար. այսուհետ դրանք արժեն 10 հազար դրամ: Կան նաեւ 20 եւ 25 հազար դրամանոց տոմսեր: Տոմսերի վաճառքից ստացված ողջ հասույթն ուղղվելու է տնակային պայմաններում գործող Գյումրի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնմանը:
Երեւանում Իէն Գիլանի համերգների գլխավոր հովանավորը «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորն է, պաշտոնական գործընկերը` bmi ավիաընկերությունը:

10:52 | 22.03.10 | Новости | 4652
Ереван /Медиамакс/. Всемирно известный рок-музыкант, вокалист группы Deep Purple Иэн Гиллан станет специальным гостем ТВ-шоу «Hay Superstar» на телеканале «Шант».
Идея данного проекта принадлежит компании Медиамакс, которая выступает организаторов ереванских концертов Иэна Гиллана.
Медиамакс и телекомпания «Шант» выступают сопродюсерами специального выпуска «Hay Superstar», которое будет транслироваться в прямом эфире 28 марта в 21:30.
В ходе шоу лучшие участники 4-го сезона «Hay Superstar» будут исполнять хиты Deep Purple в присутствии Иэна Гиллана. Более того, Иэн Гиллан исполнит 2 песни совместно с участниками ТВ-шоу.
В ходе специального выпуска «Hay Superstar» Иэн Гиллан передаст в дар музыкальной школе N 8 в Гюмри набор музыкальных инструментов.
До первого концерта Иэна Гиллана в Ереване, который состоится 26 марта в сопровождении Государственного филармонического оркестра Армении, осталось 4 дня. Второй концерт состоится в субботу, 27 марта.
Билеты продаются в кассе Филармонии. Идя навстречу просьбам поклонников Иэна Гиллана, Медиамакс приняла сегодня решение сделать скидку на билеты стоимостью 15 тысяч драмов - отныне они стоят 10 тысяч. Доступны также билеты стоимостью в 20 и 25 тысяч драмов. Вся выручка от продажи билетов будет направлена на восстановление музыкальной школе N 8 в Гюмри, расположенной во временных постройках.
Генеральным спонсором концертов Иэна Гиллана в Ереване выступает мобильный оператор «ВиваСелл-МТС», официальным партнером – авиакомпания bmi.