10:36 | 17.08.10 | Նորություններ | 5977
Երեւան/Մեդիամաքս/. Օգոստոսի 20-22-ը Կիբեռսպորտի Ազգային Պրոֆեսիոնալ Լիգան կազմակերպում է համակարգչային խաղերի Հայաստանի չորրորդ բաց առաջնությունը:
Առաջնությունը միաժամանակ հանդիսանում է միջազգային WCG(WorldCyberGames) համակարգչային և վիդեո խաղերի ամենամեծ փառատոնի Հայաստանյան նախընտրական փուլը:
Այս տարի առաջնություն պաշտոնական մարզաձևեր են ընտրված FIFA 10 և TrackMania Nations Forever մարզաձևերը: Երրորդ՝ ոչ պաշտոնական մարզաձև է ընտրված Call of Duty:Modern WarFare2  խաղը:
Պաշտոնական մարզաձևերում հաղթողները հնարավորություն կստանան մեկնելու ԱՄՆ, Լոս-Անջելես՝ մասնակցելու WCG Գլխավոր Եզրափակչին, որը տեղի կունենա սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 3-ը:
Մրցումները կանցնեն “Կոնգրես” հյուրանոցում: Այս տարի մրցանակային ընդհանուր ֆոնդը կազմում է 600 000 ՀՀ դրամ: Այն կբաշխվի բոլոր 3 մարզաձևերում առաջին 3 տեղերը գրաված մասնակիցների միջև:
Մասնակիցների գրանցումը կատարվում է առցացն՝ մրցումների պաշտոնական կայքում` www.WCG2010.am: Գրանցումը բաց է մինչև օգոստոսի 20-ը:
Առաջնությունը կմեկնարկի օգոստոսի 21-ին` վիճակահանությունից հետո:
Առաջնության գլխավոր հովանավորն է “Սամսունգ” ընկերությունը, համակարգչային աջակցությունը` “Ֆայն” ընկերության:

Yerevan/Mediamax/. National professional cybersport league will hold the 4th Armenian open championship of computer games on August 20-22.
The championship also represents the Armenian selection round for the largest international festival of computer games WCG (WorldCyberGames).
FIFA 10 and TrackMania Nations Forever are chosen as the official games of the championship. The winners will get the chance to leave for Los Angeles to participate in the finale of WCG, which is to take place from September 30 to October 13, 2010.
The third, unofficial game of the Armenian championship will be the Call of Duty:Modern WarFare2.
The championship will take place in “Congress” Hotel. The prize fund makes 600 thousand AMD, which will be distributed among the people, who occupy the first, second and third places in all three games.
Registration is held before August 20 at the official website of the contest (www.WCG2010.am). The championship is to be launched on August 21 after the drawing.
Samsung Company is the general sponsor of the championship. The chain of “Fine” computer equipment stores renders technical support. www.Bravo.am, RadioVan, Russkoye Radio, Hit FM and Panarmenian.Net are the information partners of the championship.