17:02 | 06.07.11 | Նորություններ | 5570
Երեւան: Մեդիամաքս: «Կենգուրու» միջազգային ամենամյա մաթեմատիկական մրցույթի հաղթող է ճանաչվել Գեղարքունիքի մարզի Կարմիր գյուղի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի 4-րդ դասարանի աշակերտուհի Արաքսի Գասպարյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, «Այբ» կրթական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Դավիթ Սահակյանը նշել է, որ մրցույթի արդյունքները վկայում են մասնակիցների մաթեմատիկայի իմացության մակարդակի բարձրացման մասին:
Հաղթողը որպես մրցանակ ստացավ նոութբուք եւ հանրագիտարան:
Այս տարի մրցույթին մասնակցել է 3-12-րդ դասարանների շուրջ 37 հազար աշակերտ Հայաստանի եւ ԼՂՀ 925 դպրոցներից:
Առաջին անգամ Հայաստանը մրցույթին մասնակցել է 2009 թ-ին: Ամեն տարի մրցույթին մասնակցում են շուրջ 50 երկրներ:

17:02 | 06.07.11 | Новости | 5562
Ереван/Медиамакс/. Победительницей ежегодного международного математического конкурса-игры «Кенгуру-2011» в Армении стала ученица 4-го класса из села Кармир Гегаркуникского марза Аракси Гаспарян.
Как сообщает Медиамакс, исполнительный директор фонда «Айб» Давид Саакян отметил, что результаты конкурса свидетельствуют о росте знаний по математике среди участников школ.
В качестве награды победительнице конкурса был вручен ноутбук, а также энциклопедия.
В этом году в конкурсе-игре приняли участие около 37 тысяч учеников 3-12 классов из 925 школ Армении и НКР.
Впервые Армения приняла участие в конкурсе в 2009 году. Ежегодно в конкурсе принимают участие около 50 стран.