17:39 | 26.10.15 | Նորություններ | 5250
Ծրագրի նպատակն է կրճատել նորածնային մահացության եւ հիվանդացության մակարդակը՝ առողջական խնդիրներ ունեցող եւ ոչ բավարար քաշով ծնված երեխաներին պատշաճ բուժօգնություն ապահովելու միջոցով:
Որպես «BirthLink»-ի հետ ութամյա համագործակցության շարունակություն` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր գրասենյակում երկօրյա վերապատրաստում է կազմակերպել մարզերի եւ Երեւանի նորածնային բաժանմունքների նեոնատոլոգների համար:
Սեմինարի մասնակիցներին ողջունել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, «BirthLink» ՀԿ-ի տնօրեն Քեթի Մելորը եւ Հայաստանի գլխավոր նեոնատոլոգ Պավել Մազմանյանը:
«Առողջ երեխան ընտանիքի առանցքն է, իսկ ընտանիքը՝ կայուն հասարակության երաշխիքը: Կայուն հասարակությունն էլ, իր հերթին, ցանկացած երկրի զարգացման եւ առաջընթացի նախապայման է: Մենք վճռական ենք պայքարելու Հայաստանում ծնված յուրաքանչյուր երեխայի համար: Մենք ուզում ենք, որ երեխաները ոչ միայն երջանկություն պարգեւեն իրենց ծնողներին, այլեւ՝ լինեն առողջ, արժանավոր մարդիկ եւ  քաղաքացիներ: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ «BirthLink» ՀԿ-ն այս պայքարում ուս-ուսի տված օգնում են հայաստանյան բժիշկներին՝ նրանց ապահովելով ոչ միայն անհրաժեշտ սարքավորումներով, այլեւ՝ հոգեբանական  աջակցությամբ՝ դժվարին, բայց եւ անգերագնահատելի աշխատանքն առավել արդյունավետ դարձնելու հարցում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մինչ օրս ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շուրջ 600 մլն դրամ է հատկացրել Երեւանի եւ մարզերի քառասուներեք նորածնային բաժանմունքի:

17:39 | 26.10.15 | Новости | 5248
Цель совместной деятельности – сокращение смертности и заболеваемости среди новорожденных путем обеспечения необходимой медпомощи детям, имеющим проблемы со здоровьем или недостаток веса.
В качестве продолжения восьмилетнего сотрудничества с BirthLink в головном офисе ВиваСелл-МТС состоялся двухдневный семинар для неонатологов, работающих в Ереване и регионах страны.
Участников семинара приветствовали генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян, директор BirthLink Кэти Мэлор и главный неонатолог Армении Павел Мазманян.
«Здоровый ребенок – основа семьи, а семья – залог стабильного общества. Стабильное общество в свою очередь – необходимое условие развития любой страны. Мы решительно настроены бороться за каждого ребенка, рожденного в Армении. Мы хотим, чтобы дети не только приносили счастье своим родителям, но и были здоровыми и достойными людьми и гражданами. ВиваСелл-МТС и BirthLink помогают армянским врачам, обеспечивая их не только необходимым оборудованием, но и поддерживая психологически, чтобы их тяжелый, но неоценимый труд был еще плодотворнее», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.