17:04 | 20.03.17 | Նորություններ | 16347
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ «Երեխաների զարգացման միջազգային կենտրոնը» (ԵԶՄԿ) միջանկյալ հարթակ է ձեւավորել աուտիզմ եւ զարգացման առանձնահատկություններ ունեցող երեխաների համար:
Երեւանի հիմնական դպրոցներից մեկում 30 երեխայի համար ստեղծվել է «Ռեսուրսային դասասենյակ», որը թիրախային այս խմբին թույլ կտա առավելագույնս ներգրավվել կրթական ընդհանուր գործընթացում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2007-ից կենտրոնի հիմնական աջակիցն է: 2010-ին ներառական կրթության փորձնական մոդելը որպես նախագիծ ներդրվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ գործընկերության շնորհիվ:
Ընկերությունն աշխատավարձային ֆոնդ է տրամադրել նաեւ երեխաների հետ կենտրոնում եւ տանն աշխատող մասնագետներին:
2007-2017 թթ. համագործակցության ընթացքում, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը «Երեխաների զարգացման միջազգային կենտրոն»-ին հատկացրել է ավելի  քան 170 մլն դրամ:
Ընկերության աջակցության շնորհիվ 2016թ. ծրագրից օգտվել է աուտիզմ ունեցող 42 երեխա, իսկ 2007-ից մինչեւ օրս ինտենսիվ վարքային թերապիա է ստացել ավելի քան 180 երեխա:

17:04 | 20.03.17 | Новости | 16418
При содействии ВиваСелл-МТС «Международный центр детского развития» (МЦДР) сформировал промежуточную платформу для детей с аутизмом и особенностями развития.
В одной из основных школ Еревана создан «Ресурсный класс» для 30 детей, который позволит данной целевой группе быть максимально вовлеченной в общий процесс.
ВиваСелл-МТС с 2007 года является главным спонсором центра. В 2010 году пилотная модель инклюзивного образования была внедрена в результате сотрудничества с ВиваСелл-МТС.
Компания также выделила зарплатный фонд для специалистов, которые будут работать с детьми в центре или на дому.
В ходе сотрудничества в 2007-2017 гг. ВиваСелл-МТС предоставил «Центру детского развития» более 170 млн драмов.
Благодаря поддержке компании, программами 2016 года воспользовались 42 ребенка с аутизмом, а с 2007 года по сей день интенсивную поведенческую терапию прошли более 180 детей.